Hokejisté Sparty prohráli své páté utkání v European Trophy se švédským Djurgaardenem 0:1 po samostatných nájezdech a utrpěli tak druhou porážku v letní soutěži. Duel, jemuž kralovali brankáři Tomáš Pöpperle a Mark Owuya, rozhodl v páté sérii samostatných nájezdů Daniel Widing.

Sparta i kvůli zraněním šetřila hned několik opor a dala příležitost mladším hráčům. Déle chybět by však měl útočník Kratěna, jenž má od minulého utkání letní soutěže proti Färjestadu problémy s postranními kolenními vazy a bude muset pravděpodobně na operaci. Pravděpodobně by tak zkušený forvard zmeškal i start extraligy naplánovaný na 17. září.

Základní hrací doba samotného zápasu se nesla především ve znamení dobře pracujících a důrazných obran, za nimiž byli velmi pozorní brankáři. Příliš šancí se tak neurodilo. V 17. minutě jel Tjärnqvist sám proti Pöpperlemu, ale zamířil pouze do horní tyčky. Spartu mohl na konci 26. minuty poslat do vedení Podlešák, nařízené trestné střílení však neproměnil. I proto, že mu kotouč při bekhendovém zakončení sklouzl.

Protože ve svých šancích poté neuspěli ani Norman a Karpov a Pöpperle ustál i velkou příležitost hostů na konci 56. minuty, muselo se prodlužovat. V prodloužení byla výrazně aktivnější Sparta, ale Philipp, Hanzlík či Smoleňák své velmi slibné příležitosti využít nedokázali.

Na řadu přišly nájezdy. V základní sérii uspěli ze šesti střelců Kůrka a Eriksson a pokračovalo se dál. Kafka, Eriksson při svém druhém pokusu a ani Smoleňák neuspěli, Widing pak ostrou ranou pod horní tyčku rozhodl.

Příští zápas čeká Spartu již v sobotu, kdy v domácím prostředí od 20:15 přivítá dalšího švédského soupeře Linköping. V sestavě hostů by neměli chybět obránce Melichar a útočníci Hlinka s Hlaváčem, kteří se s Pražany připravují na novou sezonu a vypomůžou Spartě v úvodu extraligy před svým přesunem na sever Evropy.