Fotbalisté Arsenalu vyhráli ve 3. kole anglické ligy v Blackburnu 2:1 a poprvé v domácí soutěži naplno bodovali na hřišti soupeře. Záložník Tomáš Rosický přišel na trávník až v 68. minutě za kapitána londýnského týmu Fábregase.

Hosté se v Ewood Parku poprvé prosadili po 20 minutách. Útočník Walcott navázal na hattrick z minulého kola a křížnou střelou k tyči zaznamenal svou čtvrtou ligovou branku v sezoně.

Už za sedm minut později vyrovnal svým prvním gólem v Premier League za Blackburn senegalský útočník Mame Biram Diouf, který proměnil ideální přihrávku svého jmenovce a krajana El Hadjiho.

O nejtěsnější výhře Arsenalu, jemuž se už ve 35. minutě zranil nizozemský útočník Van Persie, rozhodl šest minut po přestávce pohotovou dorážkou Rus Aršavin.

Potřetí v řadě zvítězili bez inkasované branky foptbalisté Chelsea, kteří doma zdolali Stoke 2:0.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:
Blackburn - Arsenal 1:2 (27. M. B. Diouf - 20. Walcott, 52. Aršavin), Blackpool - Fulham 2:2 (71. vlastní Pantsil, 76. Varney - 35. Zamora, 87. Etuhu), Chelsea - Stoke 2:0 (32. Malouda, 77. Drogba z pen.), Tottenham - Wigan 0:1 (80. Rodallega), Wolverhampton - Newcastle 1:1 (44. Ebanks-Blake - 62. Carroll)