Fotbalisté Příbrami vstřelili v první lize po 492 minutách gól a v duelu sedmého kola díky tomu udolali nováčka z Hradce Králové 1:0. První tři body v sezoně z domácího trávníku zajistil Středočechům v 81. minutě střídající Wágner.

V úvodu Příbramští vyvinuli tlak, ale Hradec se po čtvrthodině oklepal a získal mírnou optickou převahu. Do zakončení se však vinou nepřesností v předfinální fázi takřka nedostával. Domácího gólmana Hrušku vylekal až moment z 30. minuty, kdy se zapotil při Kasálkově tvrdé ráně zpoza vápna. Vzápětí propásl na druhé straně velkou šanci Huňa.

Hradecký nováček i po pauze hrozil střelami ze střední vzdálenosti, ale Středočeši ožili příchodem další čerstvé posily střídajícího Macka. Na chvíli zavřeli "votroky" před jejich šestnáctku, jenže v zakončení byli naprosto bezradní. Nejvíce starostí přidělal Lindrovi stoper Jakub Štochl. V 66. minutě mířil přesně k tyči a hradecký gólman jeho střelu s obtížemi vyrazil na roh.

Když už se zdálo, že Příbram vyjde střelecky naprázdno i ve čtvrtém domácím duelu sezony, prodloužili hosté při bránění nechtěně centr na střídajícího Wágnera, který pět minut po svém příchodu na hřiště sám před Lindrem nezaváhal a rozjásal domácí fanoušky.

Baník doma nestačil na Teplice

Fotbalisté Teplic vyhráli v sedmém ligovém kole v Ostravě 1:0 a sérii bez porážky protáhli na pět zápasů. Výhru na Bazalech zařídil hned v nástupu do druhé půle svým gólem Jakub Mareš. Severočeši byli v závěru pod velkým tlakem soupeře, ale podržel je gólman Grigar, kterému po ráně Frejlacha pomohly i obě tyče. Baník už počtvrté v řadě nebodoval.

Bez dirigenta Lukeše to Baníku jde momentálně asi nejvíc ze standardních situací, ale ty si soupeř ohlídal. Minuty kolem úvodní čtvrthodiny naopak patřily Teplicím, které domácí defenzivu dvakrát dostaly do úzkých.

Rosa nejprve přesným centrem od levé lajny vybídl ke skórování Vondráška, který se odpoutal od Nevese, ale Baránek jeho hlavičku vytlačil. Středem ostravské defenzivy se vzápětí protáhl Kalivoda, ke štěstí domácích však levačkou trefil gólmana.

Vypadalo to, že Ostrava po dvou teplických hrozbách spadne do útlumu, ale nestalo se. Baník srovnal hru a v závěru půle byl i mírně aktivnější. Mezihra, to je ovšem kardinální problém. Grigara domácí vylekali jen několika dlouhými auty, až v závěru se jim podařilo prokombinovat až do vápna, jenže slibnou akci pokazil nedůraznou střelou Hušbauer.

Zato úvod druhé půle Ostrava zaspala. Hosté se už po 40 sekundách dostali do protiútoku, Vondrášek odcentroval naslepo před branku a kolektivního zaváhání obrany Baníku využil Mareš, který z deseti metrů poslal míč do odkryté branky.

Potom se Slezané nadechli k trvalému tlaku. Varadi nejprve Grigara protáhl technickým pokusem z 20 metrů, pak teplický gólman vytáhl tři bravurní zákroky proti vyloženým šancím. Od 70. minuty nápor Baníku gradoval, ale ani Frejlachův pokus do tyče, ani Nevesova hlavička už s výsledkem nepohly.

7. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka: 81. Wágner. Rozhodčí: Adam - Košec, Štěrba. ŽK: Pleško, Borek, Macek - Kasálek, Wozniak. Diváci: 2823. Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, J. Štochl, Nohýnek - Klesa (76. Wágner), Borek (55. Macek), Tarczal, Pleško - Ibe (88. Videgla), Huňa. Trenér: Hřídel.
Hradec: Lindr - Wozniak, Chleboun, Kasálek - Rezek (73. Černý), Fischer, Janoušek, Poděbradský (85. Hájovský) - Kocourek (68. Tomašák), Dvořák, Pilař. Trenér: Kotal.

FC Baník Ostrava - FK Teplice 0:1 (0:0)
Branka: 46. Mareš. Rozhodčí: Královec - Moudrý, Dobrovolný. ŽK: Frydrych, Neves, Hušbauer - Mareš, Ljevakovič, Rosa, Grigar. Diváci: 3654.

Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Frydrych, Neves - Frejlach, Marek, Hušbauer - Fantiš (65. Šenkeřík), Varadi, Pilík. Trenér: Koubek.
Teplice: Grigar - Vidlička, Matula, Hošek, Rosa - Ljevakovič, Kalivoda (76. Zoubele), Siva (85. Smejkal) - Vondrášek (67. Verbíř), Mahmutovič, Mareš. Trenér: Plíšek.