Fotbalisté Baníku Ostravy, kteří loni do posledního kola hráli o titul, se nadále topí v krizi. V 8. kole prohráli 1:4 v Liberci a s pěti body se nadále krčí na předposledním místě tabulky. Ani Liberec neměl nikterak zářný vstup do soutěže, ale dnešní výhrou své postavení vylepšil.

Baníku nepomohl ani návrat uzdraveného Martina Lukeše do sestavy. Přitom úvod utkání Ostravě vyšel, v 5. minutě nacentroval do vápna míč právě Lukeš a Šmejkal hlavičkou otevřel skóre.

Liberečtí se oklepali za čtvrt hodiny. Keričovu první střelu obránci Baníku zablokovali, míč se však odrazil opět k chorvatskému útočníkovi, který poté z hranice šestnáctky překonal Baránka. A pět minut před přestávkou poslal Liberec do vedení svou první brankou v sezoně Nezmar, který do branky doklepl zblokovanou střelu svého spoluhráče.

Hned dvě minuty po pauze zvyšoval na 3:1 přízemní střelou Fleišman, v nastaveném čase pak jednoznačnou výhru Slovanu pečetil Papoušek.

8. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Baník Ostrava 4:1 (2:1)
Branky: 18. Kerič, 40. Nezmar, 47. Fleišman, 90.+2 Papoušek - 4. Šmejkal. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Jiřík. ŽK: Bosančič - Varadi, Marek. Diváci: 4852.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Fleišman (86. Vojta) - Vácha, Štajner, Gecov, Bosančič (62. Papoušek) - Kerič, Nezmar (68. Vulin). Trenér: Petřík.
Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Neves, Šmejkal - Lukeš (86. Pilík), Marek, Frejlach (46. Hušbauer) - Šenkeřík (85. Vrťo), Varadi, Koukal. Trenér: Koubek.