Ruska Vera Zvonarevová se stala první finalistkou US Open, když překvapivě zdolala nasazenou jedničku Caroline Wozniackou z Dánska 6:4 a 6:3. Sedmá nasazená tenistka si po červencovém neúspěšném boji o titulu ve Wimbledonu zahraje druhé grandslamové finále za sebou. V něm se utká s vítězkou duelu mezi obhájkyní titulu Kim Clijstersovou z Belgie a Američankou Venus Williamsovou.

Wozniacká před US Open vyhrála dva turnaje a ve Flushing Meadows před dnešním zápasem neztratila ani set. Zvonarevová však soutěží procházela obdobně hladce a dnes dánskou tenistku zaskočila.

Od začátku mnohem méně chybovala a hned ve třetí hře sebrala Wozniacké servis. V úvodní sadě byla Zvonarevová při svém podání suverénní a získala ji 6:4.

Obdobný vývoj měl i úvod druhého setu. Zvonarevová tentokrát sice nedokázala za stavu 2:1 potvrdit brejk, ale vzápětí si vzala soupeřčino podání znovu a od té doby už na kurtu naprosto dominovala. Největší problém měla s vlastními raketami, během první hodiny zápasu jí praskly čtyři výplety.

Nijak jí to však nerozhodilo a po 85 minutách hry ukončila zápas v deváté hře při podání soupeřky. Zvonarevová poprvé v kariéře postoupila do finále US Open a bude bojovat o premiérový grandslamový titul. Ve Wimbledonu prohrála se Serenou Williamsovou.

Naopak Wozniacká loňskou finálovou účast z New Yorku nezopakuje a navíc jí unikla možnost stát se světovou jedničkou. Na prvním místě žebříčku WTA zůstane Američanka Serena Williamsová, která na US Open chybí kvůli zranění.