Fotbalisté Budějovic si i ze svého druhého podzimního výletu do Teplic odvezli výsledek 1:1. V utkání 9. ligového kola tam remizovali s Ústím nad Labem a stejně jako předtím s Teplicemi museli dohánět vedení domácích, o něž se postaral v 57. minutě hlavou Valenta. Vyrovnání zařídil po brejku Mezlík. V rozháraném závěru byli vyloučeni dva hráči - ústecký Vrtělka a budějovický Stráský, který si stihl červenou kartu vykoledovat za pouhých 19 sekundách pobytu na hřišti. Oba týmy jsou s devíti body těsně nad pásmem sestupu.

Budějovice spíše vyčkávaly a domácímu Ústí zase vázla kombinace. Přesto si Ústečtí vypracovávali šance. Po centru z levé strany a zmatcích v budějovickém vápně se dostal k míči Jindráček, ale nártem z pěti metrů trefil jen brankáře Kučeru. Ústí se postupně zlepšovalo a za další čtyři minuty bylo gólu ještě blíž. Kraut na pravé straně oklamal obránce a jeho křížný pas se dostal až na zadní tyč k osamocenému Volkovi, jenže už překonaného Kučeru zastoupil stoper Lengyel.

Domácí se dočkali v 57. minutě. Ústecký Volek kopal roh z pravé strany a jeho centr se na bližší tyči potkal s hlavou Valenty, která ho usměrnila do sítě. Budějovice se poté probraly. Blízko gólu byl už v 69. minutě Pecka, jehož křížná střela projela jen těsně vedle tyče, za další tři minuty už ale bylo stejně vyrovnáno. Střídající Ondrášek prostrčil do běhu Mezlíkovi, který nezaváhal a křížnou střelou poslal míč do sítě.

Pak se ovšem fotbal začal měnit na mariáš. Ústecký Benčík dostal za rychlou snahu rozehrát žlutou kartu, pak šel ze hřiště Vrtělka za faul na Ondráška. Vše korunovala 85. minuta. Budějovický Stráský přišel na hřiště za Pecku, sledoval nepovedený roh svého týmu a ve snaze uhasit rodící se brejk fauloval zezadu jednoho z domácích. Od střídání k vyloučení uběhlo přesně 19 sekund.

Dostálek rozhodl o výhře Brna

Branka zkušeného brněnského středopolaře Richarda Dostálka zajistila fotbalistům Zbrojovky vítězství nad Bohemians 1905 1:0. V zápase dvou rozdílných poločasů hosté častěji útočili v úvodní části. Po změně stran ovládla hru mnohem aktivnější Zbrojovka, která tříbodovým ziskem navázala na výhru z minulého kola v Teplicích.

Tlak ve druhé půli se podařilo Brňanům zužitkovat deset minut před koncem, kdy založil akci Kalabiška se Střeštíkem na jehož centrovaný míč Sňozík nedosáhl a zcela volný nejlepší hráč Brna Dostálek jej dopravil do sítě a zařídil vítězství. Po něm se Brňané dostali ze dna tabulky, kam naopak znovu spadla Ostrava.

Přestřelka v Boleslavi skončila remízou

Teplice měly utkání v Boleslavi nadějně rozehrané, Severočeši vedli v první půli už 2:0 po brankách Mareše. Teplický útočník nejprve využil kiks záložníka Procházky, jehož nepochopitelnou přihrávku od půlky k vlastní čáře Mareš vystihl a po kličce brankáři Millerovi lehce skóroval. Za šest minut se Mareš trefil znovu, pokořil znovu, když s velkým přehledem zakončil další rychlý výpad Teplic a přesný pas Vondráška. Domácí se nevzdali a ve 33. minutě jim zafungovala souhra útočné dvojice a Kulič po Chramostově vybídnutí měl lehkou pozici, když trefil míč pod břevno.

Snížením povzbuzení domácí si pak vytvořili zřetelnou převahu, do teplické obrany pronikali hlavně z křídelních prostorů. Jednu takovou akci předvedli i dvě minuty před poločasem, když Táborského pas "uklidil" do branky Chramosta a k úvodní asistenci si tak připsal i druhou letošní gólovou radost.

Hosté šli znovu do vedení. V 74. minutě se jim povedl další rychlý kontr, Mahmutovičův centr propadl až k volnému Vondráškovi a ten ranou pod břevna zajistil Teplicím vedení 3:2. Ani to však hosté neudrželi, minutu před koncem si Rolko naskočil na centr střídajícího Sedláčka a přesným pokusem zaskočil stínující hostující zadáky.

9. kolo první fotbalové ligy:

FK Ústí nad Labem - SK Dynamo České Budějovice 1:1 (0:0)
Branky: 57. Valenta - 72. Mezlík. Rozhodčí: Adam - Teuber, Koval. ŽK: Martykán, Benčík - Hudson, Ondrášek. ČK: 76. Vrtělka - 85. Stráský. Diváci: 2011.

Ústí n.L.: Novák - Polák, Džuban, Valenta, Janů - Doležal, Martykán (66. Benčík), Vrtělka, Volek (86. Veverka) - Jindráček, Kraut (80. Zachariáš). Trenér: Habanec.
Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Lengyel, Žižka (41. Riegel) - Hudson, Černák, Otepka, Šíma (59. Ondrášek) - Mezlík, Pecka (84. Stráský). Trenér: Šilhavý.

FC Zbrojovka Brno - Bohemians 1905 1:0 (0:0)
Branka: 81. Dostálek. Rozhodčí: Paták - Lhoták, Handlíř. ŽK: Husár - Držík, Moravec, Lukáš . Diváci: 2714.

Brno: Lejsal - Dřížďal, Hudec, Trousil, Husár - Michálek, Dostálek, Rýdel, Střeštík (85. Hamouz) - Rabušic (71. Hodek), T. Došek (76. Kalabiška). Trenér: Večeřa.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, D. Nešpor - Bartek (65. Trubila), Kaufman, Držík, Štohanzl (86. Bálek) - Moravec, Škoda (74. Cissé). Trenér: Hoftych.

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 3:3 (2:2)
Branky: 33. Kulič, 43. Chramosta, 89. Rolko - 23. a 29. Mareš, 74. Vondrášek. Rozhodčí: Kovařík - Večeřa, Štěrba. ŽK: Kalina - Verbíř, Ljevakovič, Mahmutovič. Diváci: 4080.

Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Dimitrovski, Fabián - Mendy, Procházka, Opiela, Táborský (70. Sedláček) - Chramosta, Kulič (77. Řezníček). Trenér: Stanner.
Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Hošek, Rosa - Kalivoda (67. Verbíř), Ljevakovič, Matula - Vondrášek (79. Došek), Mahmutovič, Mareš (85. Zoubele). Trenér: Plíšek.