Na výhře Arsenalu se podílel i záložník Tomáš Rosický, který byl spolustrůjcem úvodní branky. Český reprezentant, který odehrál 73 minut, na levé straně uvolnil Wilshera, jehož střílený centr usměrnil do branky hráč rezervního týmu Lansbury. Tottenham však srovnal a muselo rozhodnout prodloužení, v němž se dvakrát z pokutových kopů trefil Nasri a čtvrtou branku přidal Aršavin. Arsenalu přitom chyběl distancovaný trenér Arséne Wenger, který zápas sledoval jen z tribuny.

Dál jde i West Ham s Radoslavem Kováčem, který si poradil s dalším prvoligovým celkem Sunderlandem. Poté co odehrál dva zápasy za rezervní tým "Kladivářů", se Kováč vrátil do sestavy prvního týmu a měl podíl na tom, že West Ham v Sunderlandu inkasoval jen z kopačky Gyana, který měl premiéru před domácím publikem po přestupu z Rennes. Za West Ham se však prosadili Piquionne a posila z Interu Milán Obinna.

Dál postoupil i Birmingham, v jehož dresu prožil premiéru český obránce Martin Jiránek. Nedávná posila ze Spartaku Moskva nastoupila v základní sestavě a byla u výhry 3:1 nad třetiligovým Milton Keynes Dons.

Vedle Sunderlandu a Tottenhamu z týmů Premier League vypadli také Bolton, Fulham, který nestačil na dalšího prvoligistu Stoke, a Everton. Ten po výsledku 1:1 nezvládl penaltový rozstřel s třetiligovým Brentfordem.