"Asijský styl nám nesedí,“ prohlásil kouč českého týmu Lubor Blažek jako dozvuk posledního duelu základní skupiny s Japonskem, v němž české hráčky uhájily v závěru šestibodové vítězství. "Přece jen ale nehrají tak živelně, jejich styl je o trochu evropštější. To by nám mohlo víc vyhovovat,“ doplnil Blažek.

Naštěstí se trenérovy obavy naplňovaly jen na začátku zápasu s Korejkami. V prvních minutách to s Češkami vypadalo nedobře - nepřesná střelba, několik ztrát míče a soupeř vedl 8:3. Až pak se karta začala obracet. Zásluhu na tom měla zejména probuzená střelkyně Vítečková, která jakoby si uvědomila, že na ni sázková kancelář vypsala nejnižší kurz jako na nejlepší "snajperku“ českého týmu na turnaji. Čtyřikrát se navíc v prvním poločase trefila za tři body a právě to se nejvíc podepsalo pod obratem ve skóre. Nakonec si připsala 27 bodů.

Po desetibodové šňůře to bylo rázem 22:14 a tím ještě útočný apetit domácího týmu neskončil. První čtvrtinu vyhrál rozdílem dvanácti bodů. A přestože tentokrát "haprovala“ střelba trestných hodů, Kulichová například neproměnila ani jediný z pěti pokusů, dařilo se na dalších "frontách“.

Od třetí čtvrtiny už nebylo, co řešit

Náskok českého týmu narostl až na devatenáct bodů. Navíc se dařilo výbornou obranou eliminovat pohyb Korejek a jejich střelecké pokusy za tři body.

Oba týmy se na vrcholných akcích - olympijských hrách a na mistrovství světa - utkaly zatím jen dvakrát s vyrovnanou bilancí. Korejky zvítězily na OH 1988 v Soulu, Češky na olympiádě v Aténách 2004. Korejky mají na Česko, resp. Československo dobré a zároveň i nedobré vzpomínky. Na mistrovství světa v roce 1967 tehdy domácí hráčky porazily a obsadily druhé místo, ale místo stříbrných medailí byly vyhoštěny ze země.

To tentokrát nehrozí, ale na domácí tým nestačily. Ještě v úvodu třetí čtvrtiny snížily na rozdíl dvanácti bodů, ale pak se projevila neúplná lavička asijského týmu, na níž chyběly tři zraněné hráčky. A v závěru bylo znát, že síly Korejkám docházejí. Naopak české hráčky dohrály poprvé na MS zápas v klidu, bez nervů. A do vítězného konce. O jednatřicet bodů.

Jedním stínem utkání bylo zranění kapitánky Horákové, která nedohrála kvůli zranění kotníku. Jak vážné to bude, se teprve ukáže, ale podle prvních zpráv by nemělo jít o nic vážného.

Česko - Korea 96:65 (28:16, 49:33, 71:48)

Body: Vítečková 27, Večeřová 12, Elhotová 9, Veselá 8, Ferančíková 8, Bednářová 7, Kulichová 6, Pecková 5, Bortelová 4, Burgrová 4, Horáková 3, Šujanová 3 - Pon Jon-ha 17, Čung Sun-min 12, Kim Kwe-rjong 8, Kim Či-jun 7, Im Jung-hui 6, Kim Po-mi 5, Kim Tan-pi 5, Sin Čung-ča 5. Rozhodčí: Mayberry (Austr.), Vazquez (Portor.), Maestre (Fr.). Trestné hody: 21/11 - 6/4. Fauly: 13:23. Trojky: 9:7. Doskoky: 39:22. Diváci: 2970.