Český tenista Tomáš Berdych vypadl ve čtvrtfinále turnaje v Kuala Lumpuru po třísetové bitvě se Španělem Davidem Ferrerem. Třetí nasazený sice vyhrál úvodní sadu 6:4, ale další dvě ztratil 5:7 a 4:6.

Berdychovi se v prvním setu dařilo při vlastním servisu, ztratil při něm jen tři fiftýny. Jednou dokázal získat podání soupeře a dostal se do vedení.

Ani ve druhé sadě dlouho nepustil španělského tenistu k možnosti vzít mu podání, ale ve dvanácté hře mu povolil vůbec první brejkbol v zápase a Ferrer ho využil k zisku setu. Ve třetí sadě vedl český daviscupový reprezentant 4:3 a šel na podání, ale v koncovce selhal, prohrál tři gamy za sebou a tím i celý zápas.

Wimbledonský finalista Berdych od srpnového turnaje v Cincinnati vyhrál jediné utkání - v předchozím kole v Kuala Lumpur nad Uzbekem Denisem Istominem. Předtím prohrál ve 3. kole v Cincinnati s Kypřanem Baghdatisem, v 1. kole US Open s Francouzem Llodrou a poté v semifinále Davis Cupu se Srby Tipsarevičem a Djokovičem. S Ferrerem prohrál pátý ze sedmi soutěžních duelů, nedávno na něj navíc nestačil na exhibici v Macau.