Hokejisté Vítkovic jsou ve formě, v 6. kole doma rozdrtily Plzeň 6:1 a vyhrály už čtvrté utkání za sebou. Domácí si k výhře pomohli čtyřmi využitými přesilovkami. Utkání sedlo především Rudolfu Hunovi s Janem Káňou, oba vstřelili dvě góly. Vítkovičtí utkání dominovali, po třech využitých početních výhodách vedli po čtyřiceti minutách 3:0 a v posledním dějství Plzeň dorazili dalšími třemi zásahy, o ten poslední se postaral Viktor Ujčík.

Úspěšný je i Litvínov, ale jen na domácím kluzišti. Litvínovští na domácím stadionu jsou zatím stoprocentní, třetí vítězství doma i v sezoně přidali dnes proti Mladé Boleslavi, naproti tomu venku ještě svěřenci Roberta Reichla nezískali ani bod. Severočeši rozhodli o své výhře nad Boleslaví do 35. minuty, kdy si vypracoval tříbrankový náskok. Středočeši se jiskry naděje na bodový zisk přece jen dočkali ve 49. minutě, kdy přesně zacílil od modré čáry Žabka, ale na víc se nezmohli a vteřinu před koncem navíc přidal čtvrtý gól Litvínova do prázdné branky Viktor Hübl.

Tři zápasy se rozhodovaly v nájezdech

Hokejisté Zlína po nevydařeném startu do extraligy podruhé za sebou vyhráli. V domácím prostředí porazili Třinec 3:2 po samostatných nájezdech. Berani sice vedli 2:0 po první třetině po brankách Důrase a Hamrlíka, ale nakonec získali jen dva body, za Třinec snižoval Polák a vyrovnával Zíb. Penalty rozhodl Petr Leška.

Dvoubrankový náskok ztratily i Pardubice v Českých Budějovicích, bod navíc si po samostatných připsali Jihočeši. Východočeši vedli v Budějovicích díky dvěma brankám v rozmezí 27. minuty, kdy se trefili Zohorna a Bartek. Stejně rychle ale domácí vyrovnali na začátku třetí třetiny zásluhou Květoně a Vydareného. Rozhodující nájezd zaznamenal Gulaš.

Hokejisté Brna dali zapomenout na nedělní debakl s Karlovými Vary 0:7 a vyhráli na ledě pražské Sparty 4:3 po samostatných nájezdech. Kometa tak vyhrála třetí z posledních čtyř utkání. Domácí Sparta sice dokázala z nepříznivého stavu 1:3 vynutit nastavení, ale po vítězné brance Kamila Brabence prohrála už čtvrté utkání v sezoně.

6. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Steel - HC Plzeň 1929 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 11. Huna (Burger, Malík), 29. Barinka (Trnka, Pohl), 33. Huna (Káňa, Burger), 49. Káňa (Huna), 52. Káňa z trestného střílení, 55. Ujčík - 51. M. Heřman (Petruška). Rozhodčí: Jeřábek, Hodek - Bryška, Dřínovský. Vyloučení: 7:9. Využití: 4:0. Diváci: 4422.

HC Benzina Litvínov - BK Mladá Boleslav 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Pojkar (Kracík), 17. Lukeš (Švarný, V. Hübl), 35. Jánský (Jenáček, Jareš), 60. V. Hübl (Jareš) - 49. Žabka (Vrbata). Rozhodčí: Hribik, Souček - Prchal, Kis. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 3761.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. náj. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Důras (Galvas, T. Sýkora), 20. Hamrlík (Galvas, Leška), rozhodující nájezd Leška - 38. V. Polák (Lojek, Bonk), 48. Zíb (Hudec, Polanský). Rozhodčí: Kubuš, Orszag (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:9, navíc Hrabal a Zíb (oba Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4265.

HC Mountfield České Budějovice - HC Eaton Pardubice 3:2 po sam. náj. (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 42. L. Květoň (Gulaš, Mertl), 43. Vydarený (Snopek, Kašpařík), rozhodující nájezd Gulaš - 27. Zohorna (Rákos), 27. Bartek (Zohorna, Pivko). Rozhodčí: Mikula, Polák - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 4996.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Broš (Gulaši, Kůrka), 37. Smoleňák (O'Brien), 44. Philipp (Hromas, J. Hlinka) - 11. Hubáček (Brabenec), 24. Kvapil (Stehlík), 33. Balej (R. Hruška, Kvapil), rozhodující sam. nájezd Brabenec. Rozhodčí: Hrubý, Šindler - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 5522.

1. HC Vítkovice Steel 6 4 1 0 1 22:11 14
2. HC Mountfield Č. Budějovice 6 4 1 0 1 17:12 14
3. HC Oceláři Třinec 6 3 1 1 1 21:16 12
4. Bílí Tygři Liberec 6 3 0 1 2 18:14 10
5. BK Mladá Boleslav 6 3 0 1 2 17:16 10
6. HC Eaton Pardubice 6 3 0 1 2 12:11 10
7. HC Benzina Litvínov 6 3 0 0 3 14:18 9
8. HC Slavia Praha 6 2 1 0 3 18:15 8