Poměrně vlažný začátek nedostal vyprodanou O2 arenu příliš do varu, v 8. minutě však diváky z počáteční letargie vytrhl český útočník Pheonixu Radim Vrbata. Nejprve tečoval střelu Adriana Aucoina a pak si u pravé tyčky počkal na odražený puk od zadního plexiskla a ze vzduchu doklepl puk do odkryté branky.

První třetina se celkově nesla v české režii. Během krátké chvíle se do samostatných úniků dostali Petr Průcha a poté Martin Hanzal. Ani jeden z českých forvardů však na Raska v brance Bostonu nevyzrál. Na druhé straně se chvíli před první přestávkou k zajímavé dorážce dostal David Krejčí, v dobré pozici však netrefil branku.

Boston byl o něco aktivnější, ale jeho útoky končily na jistě chytajícím Bryzgalovovi. V úvodu druhého dějství navíc Phoenix zvýšil své vedení. Fiddler se pokoušel zasunout puk zpoza branky, Rask ještě jeho úmysl vystihl. Vzápětí se ovšem puk odrazil ke zcela volnému Pyattovi, který nekompromisní střelou pod břevno zvýšil na 2:0.

Po druhé brance "Kojoti“ ještě o něco zvýšili svou aktivitu. Naopak Boston se jen těžko dostával k Bryzgalově brance a uchyloval se ke školáckým chybám na modré čáře. Jednu takovou vyrobil v 35. minutě Paille. Po jeho minele se Scottie Upshall řítil sám na Raska a střelou pod vyrážečku rozjásal fanoušky Phoenixu potřetí.

16 vteřin před druhou sirénou zasadili Coyotes do rozložené obrany Bruins další úder. Po krásné přesilovkové kombinaci Yandleho s Whitneym doklepával Belanger do prázdné branky.

Ve třetí dvacetiminutovce se jinak utichlá O2 arena probudila i díky bitce Fiddlera s Campbellem. Krátký pěstí souboj nakonec na body vyhrál obránce Bostonu. Medvědi postupně stupňovali svůj tlak a díky dvěma trefám Hortona závěr utkání lehce zdramatizovali. Při hře bez brankáře však potvrdil výhru Phoenixu svou druhou brankou v zápase Radim Vrbata.

Utkání hokejové NHL v Praze:
Boston Bruins - Phoenix Coyotes 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 44. Horton (Lucic, Krejčí), 50. Horton (Chára, Ryder) - 8. Vrbata (Aucoin, Jovanovski), 22. Pyatt (Ekman-Larsson, Stempniak), 36. Upshall, 40. Belanger (Whitney, Vrbata), 59. Vrbata (Jovanovski). Rozhodčí: Leggo, Meier - Henderson, Sharrers. Vyloučení: 2:4, navíc G. Campbell - Fiddler oba 5 min. Využití: 1:1. Střely na branku: 42:37. Diváci: 15.299.

Sestavy:
Boston: Rask - Seidenberg, Hunwick, Boychuk, Chára, Ference, Stuart - Horton, Krejčí, Lucic - Recchi, Bergeron, Wheeler - Ryder, Seguin, Paille - S. Thornton, G. Campbell, Marchand. Trenéři: Julien, Houda, Ward a Jarvis.
Phoenix: Bryzgalov - Aucoin, Jovanovski, Ekman-Larsson, Lepistö, Morris, Schlemko, Yandle - Vrbata, Hanzal, Whitney - Wolski, Belanger, Doan - Průcha, Korpikoski, Upshall - Stempniak, Fiddler, Pyatt. Trenéři: Tippett, Samuelsson, King a Sulliman.