Hokejisté Třince zvítězili v předehrávaném utkání 10. kola Tipsport extraligy v Liberci jednoznačně 5:0 a dostali se do vedení v tabulce o skóre před České Budějovice. Mountfield může Oceláře v úterý opět předstihnout, pokud na svém stadionu nepodlehne Spartě.

McGregor: 2 + 2

Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí se zaskvěl Kanaďan Bryan McGregor. Gólman Martin Vojtek vychytal své první čisté konto v sezoně. Liberec sehrál už čtvrtý zápas v sedmi dnech a po dvou výhrách za sebou promarnil šanci svého soupeře přeskočit na třetí místo. Zápas sledovala na liberecké zvyklosti nízká návštěva 3051 diváků.

Liberec se sice na začátku ubránil při Rýglově vyloučení, ale v šesté minutě už se aktivně hrající hosté radovali z vedení. Peterek zpoza branky našel najíždějícího Adamského, který si našel prostor mezi bránícími Severočechy a pohotově otevřel skóre. Domácí prověřili Vojtka vážněji až v 10. minutě, kdy vystřelil Klimenta.

Vzápětí navíc Bílí Tygři propadli v defenzivě, Polák u levé tyčky protlačil kotouč před Pince a do prázdné branky pohodlně dorazil puk McGregor. Domácí kouč Jiří Kalous si vzal oddechový čas a v 15. minutě při Kohnově vyloučení mohl jeho tým snížit, ale Kudrna ani Dušek neuspěli. V 19. minutě ve vyložené šanci opět Kudrna trefil jen tyč, na druhé straně osamocený McGregor bekhendem nevyzrál na Pince.

Na přelomu prvního a druhého dějství se domácí ubránili při trestu Dernera a následně hráli bez sedmi sekund šest minut v kuse v početní výhodě, ale domácí se z tlaku neprosadili. Buď jejich pokusy končily u Vojtka, mimo branku nebo na tyči jako v 27. minutě po střele Podkonického.

Přesilovky nepomohly

Když se dostal Třinec do plného počtu, objevil se v dobré střelecké pozici Lojek, ale přestřelil. Oceláři už hráli v té době bez svého nejproduktivnějšího hráče Poláka. Liberec měl následně ještě další dvě přesilovky, ale Kudrna šanci nevyužil a Vojtek si držel i díky 17 úspěšným zákrokům v druhé dvacetiminutovce čistý štít.

Třinec si v poslední třetině hlídal náskok, ale i hrozil. V 43. minutě uvolnil Kohn McGregora, ale Pinc svůj tým podržel. Devět minut před koncem pojistil výhru jen čtyři vteřiny po návratu vyloučeného Trončinského na led Růžička, který předtím ještě v přesilovce na Pince nevyzrál, ale znovu se zmocnil puku a z levého kruhu už zvýšil na 3:0.

Další možnost Kohna sice zlikvidoval Pinc, ale v 56. minutě už osamocený Růžička nedal libereckému brankáři šanci. Třinec udeřil ještě jednou. V 77 trvající přesilovce pěti proti třem sice ještě neskóroval, ale proti čtyřem už díky McGregorovi ano.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 0:5

Branky a nahrávky: 6. Adamský (Peterek, Hudec), 11. McGregor (Polák, Varaďa), 51. M. Růžička (Kohn, McGregor), 56. M. Růžička (Kohn, McGregor), 58. McGregor (Krajíček, M. Růžička). Rozhodčí: Hribik, Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8, navíc Holub (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3051. Třetiny: 0:2, 0:0, 0:3.

Liberec: Pinc - Hunkes, Výtisk, Trončinský, Derner, Moravec, Čakajík, Rýgl, Holub - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Podkonický, Vak, M. Hořava - Klimenta, Plodek, Víšek - Ondřej, Urban, Jonák. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Třinec: Vojtek - Krajíček, Hrabal, Zíb,, Hudec, P. Hořava, Lojek - Kohn, McGregor, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Adamský - Polák (25. Polanský), Bonk, Varaďa. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

1. HC Oceláři Třinec                      10 5 2 2 1 36:24 21
2. HC Mountfield Č. Budějovice      9 6 1 1 1 25:19 21
3. HC Vítkovice Steel                    10 6 1 0 3 34:22 20
4. Bílí Tygři Liberec                       10 5 0 1 4 26:25 16
5. HC Slavia Praha                         9 4 1 0 4 26:21 14
6. BK Mladá Boleslav                     9 4 0 2 3 26:23 14