Hokejisté Třince prohráli ve 14. kole hokejové extraligy s Brnem na domácím ledě 0:3 a přepouští vedoucí pozici Českým Budějovicím, které udolaly v prodloužení Vítkovice. Třinečtí měli střeleckou převahu, ale Jiřího Trvaje v brance Komety nepřekonali a poprvé v sezoně nedali v zápase gól. Naopak Trvaj vychytal první letošní nulu, které docílil 37 zákroky. Kromě Trvaje nasměroval Brno k výhře útočník Radek Dlouhý, jenž zaznamenal dvě branky. Poslední gól přidal ve 46. minutě Polodna.

První bodový zisk z venkovního stadionu slaví Kladno, které vyhrálo v Mladé Boleslavi 2:0. Boleslavští prohráli třetí domácí utkání za sebou. Výhru Kladna podpořil čistým kontem brankář Martin Falter a také dva góly v první třetině v rozmezí 108 vteřin, trefili se Melka a Valský. I přes třetí výhru v ročníku zůstává s šestibodovou ztrátou poslední.

Petr Leška vystřelil Zlínu bod navíc v zápase s Libercem, Zlínští vyhráli 4:3 po prodloužení. Hosté měli skvělý vstup do zápasu a v 6. minutě vedli po gólech Hunkese a Hořavy 2:0. Domácí vyrovnali zásluhou Rachůnka a Köhlera, který se do sestavy Zlína vrátil po jednozápasovém trestu po faulu na karlovarského Proška. A na další gól hostujícího Hořavy odpověděl Čech. V první minutě nastaveného času se prosadil Leška.

Do čela soutěže poskočily České Budějovice, které v prodloužení udolaly v souboji o čelo tabulky Vítkovice. Hostům nestačil dvoubrankový náskok po dvou třetinách, který si vypracovali po gólech Káni a Ujčíka. Domácí ve třetí části vyrovnali a bod navíc jim zařídil Gulaš. Jihočeši vedou tabulku o bod před svým dnešním soupeeřem a Třincem.

Sparta vydolovala dva body ze souboje s Pardubicemi. Pražané počtvrté za sebou získali doma dva body, již deset kol ale čekají na vítězství za tři body v základní hrací době a jsou stále třináctí. Východočeši v Praze vedli od 33. minuty, kdy skóroval Mezei, domácí srovnali dvě minuty před koncem základní hrací doby Smoleňákem. Pardubice pak na nájezdy vyměnily brankáře, Růžičku nahradil Svoboda. Toho však překonali Výborný a Ton, zatímco sparťanského gólmana Pöpperleho žádný z pardubických hráčů.

Hokejisté Karlových Varů porazili v západočeském derby Plzeň 5:2 a teprve podruhé v sezoně tak naplno bodovali v domácím prostředí. Vítěznou trefu obstaral za stavu 2:2 ve 33. minutě domácí útočník Hřebejk, ve třetím dějství pak výhru Karlových Varů stvrdil dvěma góly Zaťovič.

14. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Dlouhý, 26. Dlouhý (Balej, R. Hruška), 46. Polodna (R. Hruška). Rozhodčí: Minář, Lacina - Jindra, Jílek. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3894.

BK Mladá Boleslav - HC Vagnerplast Kladno 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávka: 11. Melka (J. Mrázek), 13. Valský. Rozhodčí: Mikula, Šindler - Kis, Prchal. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3515.

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 4:3 v prodl. (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Rachůnek (Důras), 21. Köhler (Leška), 40. F. Čech (Holík, Leška), 61. Leška (Hamrlík) - 1. Huknes (Kudrna), 6. M. Hořava (Podkonický, Trončinský), 26. Hořava (Vak, Podkonický). Rozhodčí: A. Jeřábek, Trombík - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 4257.

HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 44. Červený (Jank), 58. Martynek (Snopek), 65. Gulaš (Mikeska) - 12. Káňa (J. Sýkora), 24. Ujčík (Tomas). Rozhodčí: Hradil, Smitka - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 4938.

HC Sparta Praha - HC Eaton Pardubice 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 58. Smoleňák (Kůrka, D. Výborný), rozhodující sam. nájezd D. Výborný - 33. Mezei (Koukal, Kolář I). Rozhodčí: Husička, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 6132.

HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Dej (Melenovský), 21. Kumstát (Čutta), 33. Hřebejk (Skuhravý), 50. Zaťovič (Pech), 56. Zaťovič (Pech) - 4. Benák (Lammers), 31. Jiří Hanzlík (Vlasák). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:6, navíc Frolo (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5039.

1. HC Mountfield Č. Budějovice 14 7 3 1 3 37:31 28
2. HC Vítkovice Steel 14 8 1 1 4 45:31 27
3. HC Oceláři Třinec 14 7 2 2 3 45:35 27
4. HC Kometa Brno 14 7 1 1 5 32:31 24
5. Bílí Tygři Liberec 14 6 1 3 4 38:36 23
6. HC Benzina Litvínov 14 7 0 1 6 34:44 22
7. HC Energie Karlovy Vary 13 5 2 2 4 41:35 21
8. HC Slavia Praha 14 5 2 0 7 35:32 19