Polák v polovině třetí třetiny zlomil nerozhodný stav 2:2, když se prosadil střelou z pravého kruhu pro vhazování, kterou brankář Blackhawks Marty Turco nejspíš neviděl. Výhru Blues pak pečetil minutu před koncem v přesilové hře Patrik Berglund.

Svůj první gól v letošní sezoně zaznamenal i další český zadák Jan Hejda, který však pouze zmírnil debakl Columbusu 2:6 s Calgary. Hlavní hvězdou zápasu se stal útočník Plamenů Rene Bourque, jenž nastřílel hattrick.

Tři góly vsítili v pátek ještě další dva útočníci. Daniel Alfredsson, díky němuž Ottawa zvítězila na ledě Buffala 4:2 a Steven Stamkos, jehož Tampa porazila 5:2 Atlantu.

Alfredsson se přitom stal 75. hráčem v historii NHL, který zaznamenal 1000 bodů. Jubilejní mety dosáhl kapitán Senators 22 sekund před závěrečnou sirénou trefou do prázdné branky při power-play soupeře.