Sedminásobní čeští šampioni sice dali díky Michalu Křemenovi první koš zápasu, ale pak už jen dotahovali soupeřův náskok. Poločas prohráli rozdílem jedenácti bodů. V závěrečné čtvrtině se hostům povedlo snížit až na 58:64, ale domácí pak šňůrou sedmi bodů znovu odskočili.

Z týmu Nymburka se nejvíce střelecky dařilo Simmonsovi, který zaznamenal 14 bodů. Hvězdou zápasu byl ovšem domácí Car, který si připsal ještě o 9 bodů více.

Hráči Nymburka se v utkání nedokázali dostat do výhodných střeleckých pozic a zatlačit Zadar do defenzivy. V obraně chybovali a často faulovali, což domácí potrestali 19 body z trestných hodů, zatímco hosté jich stříleli jen třináct a proměnili osm.

Nejlepší český tým tak poprvé v Jadranské lize prohrál. V předchozích třech zápasech si poradil s Aleksandrovacem, Kragujevacem a Crvenou Zvezdou.

V čele tabulky vystřídal českého mistra černohorský celek Budučnost Podgorica, který porazil Kragujevac 95:61.

Výsledky Jadranské ligy basketbalistů - 4. kolo:

KK Zadar - ČEZ Nymburk 73:60 (20:14, 36:25, 48:34)

Nejvíce bodů: Car 23, Vladovič 11, Brown 9 - Simmons 14, Pumprla, Nissim a Benda po 8. Trestné hody: 26/19 - 13/8. Fauly: 19:24. Trojky: 4:4.

Budučnost Podgorica - Radnički Kragujevac 95:61 (55:25), Krka Novo Mesto - Croatia Záhřeb 65:63 (34:30), Hemofarm Vršac - Široki Brijeg 92:82 (48:39), Igokea Aleksandrovac - Crvena Zvezda Bělehrad 77:59 (34:22).