Australská tenistka Samantha Stosurová porazila na Turnaji mistryň Caroline Wozniackou 6:4, 6:3 a minimálně na den zdramatizovala boj o to, kdo bude na konci roku světovou jedničkou. Dvacetiletou Dánku může z prvního místa sesadit Ruska Věra Zvonarevová, která dnes v Dauhá zdolala Viktorii Azarenkovou z Běloruska 7:6 a 6:4.

Wozniacká nedokázala navázat úvodní zápas Kaštanové skupiny, v němž porazila Rusku Jelenu Dementěvovou. K tomu, aby se stala světovou jedničkou roku, jí však stále stačí vyhrát jeden zápas. Jistotu jí tak může dát už čtvrteční duel s Franceskou Schiavoneovou z Itálie.

Zvonarevová si po úvodní výhře nad Jelenou Jankovičovou připsala v Bílé skupině druhé vítězství. Aby šestadvacetiletá Ruska mohla pomýšlet na první místo v žebříčku, musí nejen spoléhat na zaváhání Wozniacké, ale také potřebuje dojít až do finále.

Úspěšný start má za sebou dvojnásobná vítězka Kim Clijstersová. Belgická tenistka, která Turnaj mistryň vyhrála v letech 2002 a 2003, porazila v souboji bývalých světových jedniček Jelenu Jankovičovou 6:2, 6:3. Srbská tenistka tak prohrála i druhý zápas na turnaji.