Hodně trpký zápas prožil český brankář Jaroslav Drobný, do něhož nastoupil poprvé v sezoně v základní sestavě coby jednička Hamburku. Český gólman HSV dostal ve druhém kole Německého poháru pět gólů a Hamburk prohrál ve Frankfurtu 2:5.

V pátek chytal Drobný první bundesligový zápas za Hamburku, když ve 42. minutě vystřídal zraněného Franka Rosta, který v létě více přesvědčil trenéra Armina Veha, aby byl v Hamburku gólmanem číslo jedna. Dnes nastoupil Drobný poprvé v základu, Hamburk však utžil debakl. Zápas ve Frankfurtu měl dva dvougólové střelce. Za domácí se trefil Theofanis Gekas, jediným střelcem Hamburku byl Mladen Petrič, který si navíc dal vlastní gól. Zbývající branky Eintrachtu přidali Caio a z penalty Halil Altintop.

"Dostat pět gólů, to se nám jednoduše nesmí stát. Bránili jsme špatně jako tým," byl po právu kritický obránce Hamburku Joris Mathijsen.

Nedařilo se ligovému lídrovi z Mohuče, který prohrál na hřišti druholigových Cách. Za domácí se trefili Benjamun Auer a Marco Höger, za hosty snížil Adam Szalai. Vypadl i druhý tým bundesligové tabulky, Dortmund prohrál senzačně po penaltách v třetiligovém Offenbachu. A už v neděli dojde v Bundeslize na velký šlágr o první místo, Mohuč přivítá Dortmund.

Penaltami skončil také zápas Mönchengladbachu s Leverkusenem. Na zápas nebude v nejlepším vzpomínat zejména hostující Patrick Helmes. Útočník Leverkusenu mohl v 62. minutě otevřít skóre, nařízený pokutový kop však neproměnil a stejně dopadl i v penaltovém rozstřelu.

První gól padl až v prodloužení ve 107. minutě, kdy se trefil Derdiyok, domácí však takřka vzápětí vyrovnali. Za Bayer odehrál celý zápas český obránce Michal Kadlec, který byl úspěšný i v penaltovém rozstřelu.