Karel Abraham vyhrál ve Valencii poslední závod sezony a s třídou Moto2 se tak rozloučil stylově - v příští sezoně bude totiž jako první Čech jezdit v nejvyšší kategorii MotoGP. Abraham se tak stal po Františku Šťastném a Lukáši Peškovi historicky třetím českým vítězem závodu Grand Prix.

Dvacetiletý jezdec týmu Cardion AB i s bolavým loktem, který si narazil při minulém závodě v Estorilu, od začátku tlačil na soupeře před sebou. Z deváté startovní pozice se neustále přibližoval čelu a zhruba od poloviny závodu se přetahoval o stupně vítězů s letošním mistrem světa Tonim Elíasem, Andreou Iannonem a Julianem Simónem.

Před závěrečným kolem se zdálo, že už Iannone před sebe nikoho nepustí, pak jej ale v zatáčce rozhodil dotyk chybujícího Elíase, jenž skončil v kačírku. Abraham situace beze zbytku využil a svým soupeřům ujížděl vstříc historickému úspěchu. Iannone za ním v cíli zaostal o půl sekundy.

Česká hymna zněla po závodě mistrovství světa naposledy v květnu 2007, kdy Velkou cenu Číny v kategorii do 125 ccm vyhrál Lukáš Pešek.

Mistrem světa v nejslabší třídě se pro letošek stal sedmnáctiletý španělský motocyklista Marc Márquez. Ve Valencii mu k premiérovému titulu stačila čtvrtá příčka. Český zástupce Jakub Kornfeil se pohyboval dlouho na konci druhé desítky, nakonec se dostal na poslední bodovanou patnáctou pozici. V celkové klasifikaci sezony skončil sedmnáctiletý mladík sedmnáctý, když jeho největším úspěchem byla pátá příčka z Brna.

Grand Prix Valencie, závěrečný 18. závod MS silničních motocyklů:
Moto2: 1. Abraham (ČR/FTR) 43:49,499, 2. Iannone (It./Spped Up) -0,522, 3. Simón (Šp./Suter) -0,583, 4. Lüthi (Švýc./Moriwaki) -0,760, 5. Redding (Brit./Suter) -4,205, 6. De Angelis (San Marino/Motobi) -5,385.
Konečné pořadí MS (po 17 závodech): 1. Elías (Šp./Moriwaki) 271, 2. Simón 201, 3. Iannone 199, 4. Lüthi 156, 5. Corsi (It./Motobi) 138, 6. Talmacsi (Maď./Speed Up) 109, ...10. Abraham 96, 34. Pešek (ČR/Moriwaki) 5.

Do 125 ccm: 1. Smith (Brit./Aprilia) 40:25,648, 2. P. Espargaró (Šp./Derbi) -2,786, 3. Terol (Šp./Aprilia) -3,149, 4. Márquez (Šp./Derbi) -8,326, 4. Cortese (Něm./Derbi) -24,375, 6. Rabat (Šp./Aprilia) -26,743, ...15. Kornfeil (ČR/Aprilia) -1:24,798.
Konečné pořadí MS (po 17 závodech): 1. Márquez 310 b., 2. Terol 296, 3. P. Espargaró 281, 4. Smith 223, 5. Vázquez (Šp./Derbi) 152, 6. Rabat 147, ...17. Kornfeil 28.