Hokejisté pražské Slavie zvítězili ve 20. kole extraligy na ledě Karlových Varů 5:3 a připsala si z posledních sedmi zápasů teprve druhou výhru. Dvěma góly přispěl k tříbodovému zisku Pražanů Michal Vondrka. Slavia tak po porážkách na ledě Vítkovic a Liberce napotřetí v sérii utkání venku uspěla. Energie naopak nastoupila potřetí za sebou doma a na výhry nad Brnem a Kladnem nenavázala.

Zabrala i Sparta, která výhrou 3:1 proti Mladé Boleslavi utnula třízápasovou sérii porážek. Po dvanácti dnech se na Spartu vrátil Miloš Holaň, tentokráte ale jako trenér soupeře. Dlouho vyrovnaný zápas rozhodl v polovině třetí třetiny Petr Ton. Výhru Sparty poté potvrdil Michal Broš.

Zlín potvrdil, že na Litvínov umí

Zlín potvrdil, že se mu proti Litvínovu daří. V prvním vzájemném souboji v letošní sezoně vyhráli Zlínští 10:2 a i dnes byli úspěšnější, když na severu Čech vyhráli 4:2. Zlín navíc na litvínovském stadionu Ivana Hlinky vyhrál počtvrté za sebou. Zásluhu na třetí domácí porážce Litvínova v sezoně měl zejména útočník Jaroslav Balaštík, autor dvou branek hostů.

Kladno jde stále od porážky k porážce. Dnes Kladenští prohráli ve Vítkovicích 0:2 a zůstali bez bodu popáté za sebou. Nový kouč Vagnerplastu Petr Tatíček tak po porážce v Karlových Varech 1:2 ani napodruhé na bod nedosáhl. Středočeši sice drželi do 52. minutě bezbrankový stav, ale pak se trefil Viktor Ujčík a výsledek ještě potvrdil exkladenský Jiří Burger. Brankáři Romanu Málkovi stačilo k prvnímu čistému kontu v sezoně 16 úspěšných zákroků.

Liberec už je třetí

Liberec porazil Brno 3:1, když předvedl skvělý finiš. Ještě v 53. minutě vedlo Brno 1:0, ale poté vyrovnal Podkonický a v 56. minutě vstřelil vítězný gól Klimenta. Výhru Liberce, který se tak posunul na třetí místo v tabulce, pečetil druhou trefou v utkání Podkonický.

Obrat předvedly i Pardubice v Plzni. Domácí vedli po deseti minutách po dvou gólech Kováře 2:0, Východočeši ale třemi brankami duel otočili. V 54. minutě vyrovnával plzeňský Vlasák, ale v předposlední minutě vystřelil Pardubicím výhru Bartek.

Třinec rozhodl o výhře v Budějovicích čtyřmi góly během šesti minut

Vedení v soutěži potvrdili hokejisté Třince, kteří zvítězili v Českých Budějovicích 6:5 a tabulku vedou o tři body před Vítkovicemi. Oceláři na jihu Čech prohrávali po dvou třetinách o jeden gól, závěrečnou část ale vyhráli 4:2, když všechny čtyři trefy stihli v rozmezí šesti minut. Dvě branky vstřelil Peterek.

Extraligu příští týden čeká reprezentační přestávka.

20. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 32. D. Výborný (Broš, Smoleňák), 50. Ton (O'Brien), 60. Broš (Kůrka, D. Výborný) - 33. Bahenský (Gajovský). Rozhodčí: Šindler, Homola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4449.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Skuhravý (Kumstát), 16. D. Hruška (Zaťovič), 55. Skuhravý (Kokko) - 1. Vondrka (Špelda, Kadlec), 11. Jaškin, 25. Endál (Žižka), 37. Doležal (P. Jelínek), 46. Vondrka (Pospíšil). Rozhodčí: Blecha, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4575.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 53. Podkonický (Kudrna, Dušek), 56. Klimenta (M. Hořava, Vak), 60. Podkonický (Kudrna, M. Hořava) - 42. Balej (Kvapil, R. Hruška). Rozhodčí: Husička, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 6093.

HC Vítkovice Steel - HC Vagnerplast Kladno 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 52. Ujčík (Malík), 58. Burger (Ovčačík, Klimek). Rozhodčí: Konc, Ország (oba SR) - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 4135.

HC Benzina Litvínov - PSG Zlín 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 4. Kubinčák (Rindoš, Švarný), 53. V. Hübl (Lukeš) - 16. Balaštík (Linhart, Köhler), 28. Roman Vlach (Kubiš, Sivák), 45. F. Čech (Holík, Balán), 60. Balaštík. Rozhodčí: Minář, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3894.

HC Plzeň 1929 - HC Eaton Pardubice 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Jan Kovář (J. Jeřábek), 10. Jan Kovář (Vlasák, Sýkora), 54. Vlasák (Sýkora, Straka) - 12. Špirko (Somík, Kočí), 21. Zohorna (Bartek), 27. Pivko (Zohorna, Bartek), 59. Bartek (Kolář I). Rozhodčí: Polák, A. Jeřábek - Dřínovský, Kalivoda. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 6088.

HC Mountfield České Budějovice - HC Oceláři Třinec 5:6 (1:1, 2:1, 2:4)
Branky a nahrávky: 1. L. Květoň (Gulaš), 34. Šimánek, 37. R. Pšurný (Šimánek), 54. Mertl (Pletka), 60. Kašpařík - 11. M. Růžička, 24. Polanský (Krajíček), 43. Peterek (Hrňa, M. Růžička), 45. Peterek (D. Květoň, M. Růžička), 48. Hrabal (Zíb, M. Růžička), 49. Adamský (Hrňa). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 6:9, navíc Novák 10 min. a do konce utkání - Martynek, Krajíček, Zíb všichni 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 4526.

1. HC Oceláři Třinec 20 11 3 2 4 65:51 41
2. HC Vítkovice Steel 20 11 2 1 6 59:44 38
3. Bílí Tygři Liberec 20 10 1 4 5 57:48 36
4. HC Mountfield Č. Budějovice 20 9 3 1 7 57:48 34
5. HC Eaton Pardubice 19 9 1 4 5 50:39 33
6. HC Kometa Brno 20 10 1 1 8 45:46 33
7. HC Plzeň 1929 20 9 2 0 9 58:65 31
8. HC Energie Karlovy Vary 19 7 3 3 6 57:50 30