Německý basketbalista Dirk Nowitzki si 42 body vylepšil osobní maximum v této sezoně NBA. Má tak hlavní zásluhu na vítězství Dallasu nad Detroitem 88:84.

Bezchybný střelec

Přitom jeho tým před vlastními fanoušky dlouho jen dotahoval vedení soupeře a kromě Nowitzkého se ostatním vůbec nedařilo. V závěrečné čtvrtině se však rozehráli Caron Butler s Jasonem Terrym, navíc Nowitzki proměnil každý trestný hod.

Basketbalisté Philadelphie podruhé během tří týdnů prohospodařili téměř jisté vítězství nad Washingtonem. Tentokrát vedli několik vteřin před koncem o tři body, navíc se hra pohybovala daleko od jejich koše.

Jednička draftu John Wall však byl faulován a záměrně odhodil míč směrem ke koši. Díky tomu dostal příležitost házet tři trestné hody a přesnou muškou poslal zápas do prodloužení. V tom rozhodl o vítězství 116:114 trojkou sedm vteřin před koncem Nick Young.

V předchozím vzájemném zápase zachraňoval prodloužení v poslední sekundě Cartier Martin a Washington tehdy vyhrál 116:115.

Lakers jedou

Obhájci titulu Los Angeles Lakers si připsali třináctou výhru z patnácti zápasů. Tentokrát díky zlepšení v závěrečné čtvrtině porazili Chicago 98:91.

Hosté mohli litovat, že v létě neprojevili zájem o chicagského rodáka a volného hráče Shannona Browna. Ten se jako střídající hráč Lakers postaral o 21 bodů a o bod dokonce předčil hvězdu týmu Kobeho Bryanta.

Výsledky: Dallas – Detroit 88:84, Indiana – Cleveland 100:89, LA Lakers – Chicago 98:91, New Jersey – Atlanta 107:101, New York – Charlotte 110:107, Washington – Philadelphia 116:114 po prodl.

3. Portland                14 8 6 57,1
5. Minnesota             15 4 11 26,7