Český útočník Jakub Voráček rozhodl ve středečním utkání NHL gólem v prodloužení o vítězství hokejistů Columbusu na ledě New Yorku Islanders 4:3.

Voráček se prosadil v třetí minutě nastaveného času, kdy dorazil do branky střelu Krise Rusella a připsal si svůj pátý gól v sezoně.

Blue Jackets vyhráli popáté v řadě a poskočili do čela tabulky Centrální divize, naopak Islanders zaznamenali čtrnáctou porážku v řadě, čímž vytvořili nový klubový rekord.

Naposledy Islanders nevyhráli čtrnáctkrát za sebou v roce 1990, kdy zaznamenali jedenáct proher a tři remízy.

Výsledky NHL:

Buffalo – Pittsburgh 0:1, NY Islanders – Columbus 3:4 v prodl., Carolina – Washington 2:3, Atlanta – Detroit 5:1, Montreal – Los Angeles 4:1, Ottawa – Dallas 1:2, Tampa Bay – NY Rangers 5:3, Florida – Boston 1:3, Nashville – St. Louis 1:2 po sam. n., Minnesota – Philadelphia 1:6, Vancouver – Colorado 4:2, New Jersey – Calgary 2:1 po sam. n., San Jose – Chicago 5:2.