Třiatřicetiletý Bauer vzhledem ke svému umístění na začátku druhé stovky v pátečním sprintu startoval do druhého dílu finského miniturné už s číslem 22. V šestnáctistupňovém mrazu měl sice po dojezdu nejlepší čas, ten ale začali běžci jedoucí po něm překonávat a trojnásobný olympijský medailista se musel bát o body.

Svého reprezentačního kolegu předstihl i Jakš a přesně zopakoval své umístění z úvodního závodu sezony na 15 km volně ve švédském Gällivare, kde byl Bauer osmý.

Pro vítězství si dojel švýcarský olympijský vítěz Dario Cologna, jenž porazil o 6,7 sekundy Rusa Alexandra Legkova. O necelou sekundu zpět skončil třetí Švéd Daniel Rickardsson.

Čtyřiadvacetiletý Jakš za vítězem SP z roku 2009 Colognou zaostal o 41 sekund, Bauer ztratil 50,8 sekundy. Další Češi už byli za elitou daleko - Jiří Magál na 54. místě, Martin Koukal na 94. a Dušan Kožíšek na 102. pozici.

Do průběžného vedení v třídílné sérii, jež v Kuusamu v neděli vyvrcholí volnou patnáctkou s handicapovým startem, se dostal Švéd Emil Jönsson. Třetí Cologna ztrácí 9,7 sekundy, Jakš je 23. s odstupem 1:05,5 a Bauer těsně za bodovanou třicítkou se ztrátou 1:20,1.

Závod žen vyhrála Norka Björgenová

Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová vyhrála v Kuusamu i třetí díl Světového poháru. Třicetiletá hvězda se díky vynikajícímu závěru prosadila v závodu na 5 km klasicky a ani dnes tak nenašla v nové sezoně přemožitelku.

Trojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru Björgenová porazila o 2,1 sekundy královnu posledních dvou ročníků SP Justynu Kowalczykovou z Polska, i když na ni necelé dva kilometry před cílem ztrácela čtyři a půl sekundy. Třetí Petra Majdičová ze Slovenska byla zpět už o 16,8 sekundy.

Ani na klasické pětce se nedočkaly prvních bodů do SP české reprezentantky. Eva Nývltová byla s odstupem 1:23 minuty osmačtyřicátá, Ivana Janečková ještě o devět míst horší. V průběžném pořadí miniturné ztrácí Nývltová na bodovanou třicítku 23 sekund. "V současné formě Eva těžko předjede deset holek, které jsou na tom podobně, a v tomto počasí to je opravdu o zdraví," zvažoval kouč Jiří Šimůnek, že své svěřenkyně do nedělního závodu ani nepostaví.