Český útočník Martin Erat se podílel ve středečním utkání NHL jednou brankou na vítězství Nashvillu 3:2 v Detroitu.

Třebíčský rodák se trefil ve 21. minutě, kdy zvýšil náskok týmu na 2:0. Erat v posledních čtyřech utkáních zaznamenal šest bodů.

Hokejisté Pittsburghu jsou momentálně k nezastavení. Vedoucí tým soutěže porazil doma Toronto přesvědčivě 5:2 a připsal si už jedenáctou výhru v řadě.

K prodloužení série, která je druhou nejdelší v historii klubu, přispěli dvěma góly Sidney Crosby a Mark Letestu. Český obránce Tomáš Kaberle asistoval u druhé branky hostí.

Výsledky NHL:

Philadelphia - San Jose 4:5 po sam. nájezdech, Pittsburgh - Toronto 5:2, Chicago - Dallas 5:3, Detroit - Nashville 2:3, utkání Vancouver - Anaheim se ještě hraje.