Novinky v programu ČT

Highlight – všední dny od 11:35. Moderátorky Zuzana Tvarůžková a Daniela Písařovicová v něm ukáže zákulisí ČT24.


Tah dámou – sobota 22:30. Michaela Hergetová, Nora Fridrichová či Jana Ciglerová upozorňují na úspěšné ženy.
Horizont ČT24 – neděle 20:00. Hodinový pořad zahraniční redakce.


Kamelot – pondělí 21:00. Sportovní pořad  se bude kriticky ohlížet za událostmi uplynulého týdne.


Další chystané pořady: Kulturama, Turbulence, Tep ČT24, uvažuje se o talk show s osobnostmi českého sportu. Pracovní název zní Hvězdárna.

Česká televize se chystá příští rok vysílat na programu ČT4 větší počet sportovních přenosů. Na této stanici se zároveň mají objevit sportovní zprávy i další nové pořady.

Na tiskové konferenci to dnes řekl výkonný ředitel ČT4 Jiří Ponikelský. Od nového roku má být ČT4 jediným programem pro vysílání sportu v rámci České televize, výjimkou bude v prvním pololetí souběžné vysílání fotbalové Ligy mistrů a mistrovství světa v hokeji.

V lednu se podle Ponikelského vrátí na obrazovky například Turné čtyř můstků, dále bude ČT vysílat například mistrovství světa v rychlobruslení a na své si přijdou i příznivci klasického lyžování.

Na únor pak ČT4 připravuje přímé přenosy z alpského lyžování. V dubnu potom poběží mistrovství světa v hokeji. Vysílat se budou i přenosy z golfových turnajů Masters. "V březnu bychom rádi vysílali fotbalové utkání Španělsko-Česko," řekl Ponikelský.

Novinkou na programu ČT4 budou zprávy ze sportu, které se budou vysílat v 17:35. Novým pořadem bude Šestkrát stručně, který bude mapovat hlavní sportovní události. V pondělí budou diváci moci sledovat nový pořad Kamelot, který má vysvětlovat, co se děje ve sportu.

V odpolední programovém schématu od 17:00 bude ČT4 vysílat magazíny, na které navážou zprávy. Od 18:00 by měl být čas pro přímý přenos z domácích sportovních událostí. Toto schéma ovšem bude ustupovat velkým událostem jako mistrovství Evropy či jiný šampionát, dodal Ponikelský.

ČT24 jde po regionech

Česká televize od začátku příštího roku na zpravodajském kanále ČT24 posílí regionální zpravodajství až o třetinu. Objeví se zde také nové pořady, například o zahraničních událostech, kultuře, počasí a pro ženy. Chystají se rovněž dva nové speciální projekty. Na tiskové konferenci to dnes řekli zástupci vedení ČT.

"Moravští diváci například uvidí ze svého regionu více než doposud," řekl ředitel zpravodajství ČT Roman Bradáč. Přibudou tak třeba regionální Události plus z Brna a Ostravy. Ti, kdo sledují vysílání přes satelit, budou moci navíc volit, ze kterého regionu je budou sledovat.

K novým pořadům patří Highlight, který se bude vysílat každý pracovní den od 11:35. "Pozveme v něm diváky do zákulisí ČT24," řekl šéfredaktor zpravodajství ČT Karel Novák. Televize v něm bude objasňovat, co a proč ten den vysílá.

Na sobotní večery chystá ČT pořad o ženách a pro ženy Tah dámou. Moderovat jej budou například Jolana Voldánová a Nora Fridrichová. Na nedělní večer je připravený hodinový Horizont, věnovaný zahraničním a zahraničněpolitickým událostem. Kromě toho ČT připravuje nový pořad o kultuře Kulturama či pořad o počasí Turbulence.

Prostor bude na ČT24 věnovaný i speciálním projektům. Z nich diskusní pořad Planeta Země 2011 spustí televize 11. ledna ve 20:00. "Bude to velký speciál o o tom, kde se nacházíme a kam směřujeme," uvedla zástupkyně šéfredaktora pro nová média a speciální projekty Pavlína Kvapilová. Moderátory budou Kvapilová a Václav Moravec, hosté budou i ze zahraničí.

Druhým speciálem je série čtyř pořadů Moje drahé Česko. "Navážou na divácky úspěšnou Ekonomickou inventuru, kterou jsme vysílali před volbami," řekla Kvapilová. Jednotlivě se budou zabývat jídlem, odíváním, bydlením a cestováním. Vysílat se budou v pondělí.

Související