Fotbalisté Borussie Dortmund pokračují v nevídaném tažení německou ligou. Dortmund dnes v 16. kole doma porazil Brémy 2:0, ze šestnácti zápasů vyhrál čtrnáct a v čele tabulky udržuje obří náskok. BVB vede před aktuálně druhým Leverkusenem o jedenáct bodů, Mohuč, která nyní zaostává o třináct bodů, má k dispozici ještě nedělní zápas proti Schalke.

V dnešním zápase proti Brémám rozjásal naplněný stadion v Dortmundu už v 9. minutě přesnou střelou z přímého volného kopu Sahin. Pojistku přidala Borussia v 70. minutě, kdy vyražený balon uklidil do sítě Kagawa, jehož pokus možná ještě lehce škrtl Lewandowski.

Leverkusen je už sedm zápasů bez prohry

Na druhé místo dnes poskočil Leverkusen, který vyhrál na hřišti ambiciózního, ale tápajícího Hamburku 4:2. Leverkusen drží šňůru už sedmi zápasů bez prohry. Naopak domácí nebodovali počtvrté z posledních pěti zápasů a na devátém místě se jim vzdalují pohárové příčky. Za Leverkusen odehrál celý zápas Michal Kadlec, David Jarolím hrál za Hamburk do 76. minuty, oba dostali žlutou kartu. Jen mezi náhradníky Hamburku zůstal brankář Jaroslav Drobný.

Obhájce titulu Bayern Mnichov porazil ligového nováčka St. Pauli 3:0 a na domácím hřišti vyhrál popáté za sebou. První gól vstřelil v Allianz Aréně v 17. minutě turecký záložník Hamit Altintop. Náskok domácích pojistil až v 72. minutě z penalty obránce Philipp Lahm, který potrestal vyloučení brankáře Thomase Kesslera za faul na Thomase Müllera. Skóre uzavřel jedenáct minut před koncem Francouz Frank Ribéry svou premiérovou ligovou trefou v sezoně. St. Pauli prohrálo poslední čtyři ligová utkání bez vstřelené branky.

Wolfsburg se trápí

V matných výkonech pokračuje Wolfsburg, který remizoval 0:0 na půdě nováčka Kaiserslauternu a popáté za sebou uhrál v domácí soutěži pouze nerozhodný výsledek. Celé utkání odehrál v záloze domácích Jan Morávek. Frankfurt prohrál v Kolíně 0:1, v 81. minutě do hry nastoupil Martin Fenin.

V pátek porazil Hannover trápící se Stuttgart 2:1, oba góly vstřelil útočník z Pobřeží slonoviny Didier Ya Konan. Hannover zažívá svůj nejlepší bundesligový podzim v historii a s jedenatřiceti body je momentálně třetí. V duelu se však zranil právě střelec obou branek Ya Konan, který bude muset jít na operaci.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:
Bayern Mnichov - St. Pauli 3:0 (17. Altintop, 72. Lahm z pen., 79. Ribéry), Hamburk - Leverkusen 2:4 (48. vlastní Vidal, 79. Elia - 30. Sam, 61. Vidal, 66. Renato Augusto, 78. vlastní Rost), Hoffenheim - Norimberk 1:1 (55. Compper - 87. Eigler), Kaiserslautern - Wolfsburg 0:0, Kolín nad Rýnem - Frankfurt 1:0 (56. Clemens), Dortmund - Brémy 2:0 (9. Sahin, 70. Kagawa).

1. Dortmund 16 14 1 1 39:9 43
2. Leverkusen 16 9 5 2 33:23 32
3. Hannover 16 10 1 5 24:24 31
4. Mohuč 15 10 0 5 26:16 30
5. Bayern Mnichov 16 7 5 4 26:17 26
6. Hoffenheim 16 6 6 4 30:20 24
7. Freiburg 15 8 0 7 20:23 24
8. Frankfurt 16 7 2 7 23:21 23