Fotbalisté Chelsea v anglické lize nevyhráli popáté za sebou. V 17. kole remizovali 1:1 v londýnském derby s Tottenhamem, když Didier Drogba neproměnil v nastaveném čase penaltu. Útočník z Pobřeží slonoviny předtím alespoň vyrovnal po asistenci českého brankáře Petra Čecha.

Chelsea tak sice na čtvrtém místě ztrácí bod na vedoucí Arsenal, ten však má pondělní dohrávku s třetím Manchesterem United k dobru. Právě oba největší soupeři Chelsea v boji o titul budou jejími soupeři v příštích dvou kolech.

Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho se potýkají s velkou krizí; z posledních devíti soutěžních zápasů vyhráli pouze dva. Trápí se především v útoku, což potvrdili i dnes. Akce Chelsea byly nepřesné a obrana Tottenhamu se bez potíží bránila. Navíc v 15. minutě propadl i střed hostující obrany, kde Terry neuhlídal Pavljučenka, ruský útočník se uvolnil a střelou k bližší tyči překonal brankáře Čecha.

Drogba skórující a vychytaný

Trápení Chelsea pokračovalo i po změně stran a větší nebezpečí hrozilo Čechovi, ale nakonec se dočkali i hosté. Velký podíl na vyrovnání měl právě Čech, který předvedl parádní výkop na Drogbu, ten si zpracoval míč přes obránce a propálil Gomese v brance Tottenhamu.

Následně přišel pomoci Chelsea vybojovat vítězství i navrátilec po zranění Lampard, který do hry naskočil poprvé od konce srpna. A mohl přinést štěstí. Za faul brankáře Gomese na Ramirese nařídil sudí ve druhé minutě nastavení pokutový kop, ale Gomes chybu napravil a Drogbu vychytal.

"Měli jsme vyhrát. Podle toho jak jsme hráli ve druhé půli to už vypadá, že se naše hra vrací do normálu," připomněl kapitán John Terry tíživé období Chelsea, kvůli kterému se podle spekulací ostrovních médií hýbe křeslo pod koučem Carlem Ancelottim.

Terry: Srdce je zpět

"Našemu výkonu chybělo srdce, ale snad jsme ho zase konečně začali používat. Čekají nás dva velké zápasy, ale nebojíme se, už to s námi vypadá lépe. Nikdo z ligy zatím neměl superformu, takže když to nakopneme přes Vánoce, tak máme šanci," dodal Terry pro stanici BBC Live.

Daří se naopak Boltonu, který i v deseti zvítězil 2:1 nad Blackburnem. Krátce po změně stran ještě za bezbrankového stavu přitom přišel o vyloučeného Marka Daviese, jenže i v oslabení otevřel skóre zásluhou střídajícího Muamby. Tři minuty před koncem sice srovnal Mame Diouf, ale neuběhla ani minuta a Boltonu zařídil zisk tří bodů Američan Holden.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo:

Bolton - Blackburn 2:1, Wolverhampton - Birmingham 1:0, Tottenham - Chelsea 1:1.

1. Arsenal 16 10 2 4 34:18 32

2. Manchester City 17 9 5 3 24:13 32

3. Manchester United 15 8 7 0 35:16 31

4. Chelsea 17 9 4 4 31:12 31

5. Tottenham 17 7 6 4 25:22 27

6. Bolton 17 6 8 3 30:24 26

7. Sunderland 17 5 9 3 20:18 24

8. Newcastle 17 6 4 7 27:26 22