Branka českého hokejisty Marka Židlického nepomohla Minnesotě v nedělním utkání NHL k bodovému zisku na ledě Anaheimu. Třiatřicetiletý obránce snižoval v polovině zápasu na 2:3, když si v přesilové hře sjel před branku soupeře a střelu Mikka Koiva dorazil do branky.

V dalším průběhu utkání už ale stříleli góly pouze domácí, kteří dalšími třemi zásahy upravili na konečných 6:2. Hrdinou zápasu byl Corey Perry, který zaznamenal první hattrick v soutěži a navíc přidal i dvě asistence.

Hokejisté New Yorku Rangers deklasovali v domácím prostředí Washington 7:0 a přivodili soupeři šestou porážku v řadě. Hostující hráči ztratili utkání na začátku druhé třetiny, kdy v rozmezí 21. až 25. minuty třikrát inkasovali a prohrávali už 0:4.

Tento průběžný stav neunesl Alexandr Ovečkin, který svedl pěstní souboj s Brandonem Dubinskym.

Brankář Rangers Henrik Ludqvist zlikvidoval 31 střel a připsal si pátou nulu v sezoně. Jeho protějšek Semjon Varlamov i přes sedm obdržených branek odchytal celé utkání.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Washington 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
Branky: 45. a 54. Callahan, 18. Prust, 21. Anisimov, 24. Gáborík (Rozsíval), 25. Dubinsky, 31. M. Staal. Střely na branku: 20:31. Diváci: 18.200.

Edmonton - Vancouver 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 60. Eberle - 7. Burrows, 27. H. Sedin. Střely na branku: 12:32. Diváci: 16.839.

Anaheim - Minnesota 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Branky: 1., 35. z trestného střílení a 56. Perry, 8. a 23. Getzlaf, 38. Ryan - 7. Burns (Havlát), 30. Židlický. Střely na branku: 36:22. Diváci: 14.338.