Aktivněji do zápasu vstoupil obhájce titulu, ale z vedení se radovalo v páté minutě díky Ondráčkově trefě Brno. O dvě minuty později však zaslouženě vyrovnal Matejka. Brno pak při své přesilovce špatně střídalo, a v 15. minutě už ve svém oslabení inkasovalo, když se trefil reprezentační kapitán Milan Fridrich. A hned za 17 vteřin zvýšil na 3:1 znovu Matejka.

Brno se ve druhé části také ubránilo náporu Pražanů a ve 24. minutě překonal gólmana Kafku po Koňaříkově křížné přihrávce Kotlas. V polovině utkání při trestu Veselého opět vrátil Tatranu dvoubrankový náskok další český reprezentant Marek Deutsch.

Brno dostal znovu na kontakt v 45. minutě Koutný, ale pět minut před koncem opět zvýraznil rozdíl Ondrušek, letní posila Tatranu právě z Brna. Bulldogs ještě 40 vteřin před koncem snížili díky Veselému, ale výhru si český mistr nenechal sebrat.

Tatran si do své bohaté sbírky titulů může přidat další trofej, Brno si musí na velký úspěch ještě počkat.

Mezi ženami se radoval suverén poslední doby Herbadent SJM Praha, který ve finále porazil FbŠ Bohemians 5:1. Favoritky získaly vedení v deváté minutě, kdy se při vyloučení Vojnarově prosadila Jarolímová.

V 16. minutě zvýšila Skořepová, a když na přelomu první a druhé třetiny Herbadent přečkal trest Jílkové, zvýraznily rozdíl už čtyři branky před polovinou zápasu Urbánková a Jarolímová. Při další přesilovce v 45. minutě zvýšila na 5:0 Kotíková. Čestný úspěch Bohemians zaznamenala osm minut před koncem Hyršlová.

Výsledky finále Pohár ČFbU florbalistů (Prostějov):

Muži

Bulldogs Brno - Tatran Střešovice 4:5 (1:3, 1:1, 2:1)

Branky: 5. Ondráček, 24. Kotlas, 45. Koutný, 60. Veselý - 7. a 15. Matejka, 15. Fridrich, 30. Deutsch, 55. Ondrušek. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 444.

Ženy

Herbadent SJM Praha - FbŠ Bohemians 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky: 9. a 30. Jarolímová, 16. Skořepová, 29. Urbánková, 45. Kotíková - 52. Hyršlová. Rozhodčí: Galvas, Mikula. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Diváci: 200.