Česká hokejová reprezentace do dvaceti let porazila ve svém úvodním vystoupení na juniorském mistrovství světa v Lewistonu Norsko 2:0. Autory branek byli Tomáš Rachůnek a Antonín Honejsek, gólman Marek Mazanec udržel čisté konto.

Svěřenci trenéra Miroslava Přerosta se proti nováčkovi elitní divize MS prosadili ve druhé a třetí třetině. Rachůnek otevřel skóre ve 34. minutě, Honejsek se prosadil v oslabení ve 45. minutě. Mazanec se na výhře podílel 21 úspěšnými zákroky.

Druhým soupeřem českých hokejistů v základní skupině B budou od 22:00 SEČ hráči Kanady.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let:

Skupina B:

Česká republika - Norsko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávka: 34. Rachůnek (Honejsek), 45. Honejsek. Rozhodčí: Sjöberg (Švéd.), Smith (Kan.) - Kekäläinen (Fin.), Winnekens (Něm.). Vyloučení: 4:5, navíc Sedlák (ČR) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1381.

Sestava ČR: Mazanec - Jeřábek, Řezníček, Šenkeřík, Sedlák, O. Horák, Pláněk - Nestrašil, R. Horák, Soudek - Tůma, Hlinka, Orsava - Frk, Holík, Culek - Straka, Honejsek, Rachůnek. Trenéři: Miroslav Přerost, Jiří Fischer a Terry Christensen.

Další výsledky

Skupina A:

Slovensko - Německo 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Pánik (Jánošík, Preisinger), 64. Hrivík (Pánik, Kudrna) - 37. Hauner (Mapes). Rozhodčí: Kadyrov (Rus.), Clässon - Winge (oba Švéd.), Bláha (ČR). Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 12.942.