Český hokejový útočník Milan Hejduk zazářil v úterním zápase zámořské NHL, v němž jeho Colorado porazilo nejlepší tým ligy Vancouver 4:3 v prodloužení.

Hejduk přispěl k vítězství Avalanche jedním gólem a dvěma asistencemi a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Dalším hrdinou Colorada se stal David Jones, který se trefil dvakrát a byl i autorem vítězného gólu, když v 63. minutě využil přesilovou hru po vyloučení Henrika Sedina. Na rozhodující branku přihrál Jonesovi další český útočník Tomáš Fleischmann.

Výsledky NHL:

Buffalo – Montreal 2:1 v prodl., Philadelphia – Washington 3:2 v prodl., Pittsburgh – Detroit 4:1, Carolina – Boston 2:3, Phoenix – Nashville 2:5, Tampa Bay – Columbus 3:2 po sam. n., St. Louis – Los Angeles 2:1, Colorado – Vancouver 4:3 v prodl., Edmonton – Minnesota 1:4, Ottawa – Anaheim 1:2 po sam. n.