Paul si během fotbalového šampionátu v Jižní Africe loni získal srdce fanoušků z celého světa, když správně odhadl výsledky všech sedmi zápasů německého týmu a také finále mezi Španělskem a Nizozemskem.

Slavná chobotnice, která věštila tím, že si při krmení vybírala ze dvou misek označených vlajkami soupeřících týmů, loni v říjnu uhynula. Akvárium si ale pořídilo nástupce a „památku“ Paula připomíná ode dneška dva metry vysoká socha ztvárňující chobotnici na fotbalovém míči s vlajkami států, které se účastnily MS.

„Pomník byl přáním fanoušků,“ prohlásil ředitel akvária Stefan Porwoll při odhalování sochy. Vedle ní připomíná Paula v areálu akvária i řada zvětšených výstřižků novin z dob jeho slávy, ve vymezeném prostoru jsou vystaveny některé dárky od fanoušků a také urna s popelem chobotnice, která se stala jednou z nejslavnějších zvířecích celebrit.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist