Oceláři otočili zápas ještě v první třetině, dva góly a přihrávku si připsal Vojtěch Polák. Vedoucí tým soutěže uhrál z posledních sedmi zápasů 19 bodů a má nakročeno k Prezidentskému poháru pro vítěze dlouhodobé části.

Zlín měl fantastický nástup a už po 18 sekundách mu zajistil vedení Balaštík, který zblízka doklepl Leškovu teč do tyčky. Tím se však tým kouče Zdeňka Venera vystřílel.

Třinec zápas proti neoblíbenému soupeři, se kterým v základní části ani v jednom ze tří utkání naplno nebodoval, záhy zvrátil. Stačilo jen pět minut. Sedláčka nejprve znehybnil střelou pod horní tyč Polák a takřka identicky se ze stejného místa na levém kruhu trefil do šibenice i Květoň.

Převahu stvrdili třetím gólem v 25. minutě, který vstřelil Hudec. Čtvrtý inkasovaný gól však znamenal konec jejich nadějí - to Sedláčka prostřelil McGregor. Třinec se předháněl v pohybu a nasazení a závěr proměnil v exhibici. Dvěma góly v rozmezí 25 sekund poslal soupeře definitivně k ledu: po přesilovkové kombinaci Zagrapan zblízka snad nemohl nedat a Sedláčka vyhnal na střídačku pohotovou dorážkou Polák.

Brno proti Spartě ukončilo černou sérii, Slavia porazila Liberec

Hokejisté Komety Brno udolali po tuhém boji Spartu Praha 1:0. Tímto vítězstvím ukončili Brňané nelichotivou sérii, v níž v posledních šesti zápasech v domácí hale Rondo nezískali ani bod. O výsledku rozhodl ve 40. minutě gól Radka Procházky, na který už neproduktivní Sparta nedokázala odpovědět.

Mnoho gólu nepadlo ani v utkání pražské Slavie s Libercem. Domácí siceod 2. minuty kvůli Bartvičově trefě prohrávali, ale v 38. minutě srovnal Vondrka. O premiérovém bodu pro Pražany rozhodl v poslední minutě prodloužení Jelínek.

Hokejisté Karlových Varů s novým hlavním trenérem Václavem Baďoučkem, který nahradil Antonína Stavjaňu, zvítězili v na ledě Kladna 4:0 a drží své postavení v desítce pro play off. Dva góly vítězů vstřelil Tomáš Klíma, gólman Lukáš Mensator oslavil svůj návrat do branky po nemoci třetím čistým kontem v sezoně. Třinácté Kladno vyšlo naprázdno v pátém utkání za sebou a před poslední Mladou Boleslaví už má jen pětibodový náskok.

Těsným výs1edkem 1:0 zvítězili i hokejisté Pardubic nad Českými Budějovicemi. Jedinou branku utkání přitom Branislav Mezei zaznamenal už v páté minutě utkání.

45. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Polák (Varaďa, Lojek), 12. D. Květoň (Zíb, M. Růžička), 25. Hudec (Polák, Varaďa), 36. McGregor (Hrňa, Hrabal), 42. Zagrapan (Adamský, Peterek), 42. Polák (Varaďa), 46. Polanský (D. Květoň, M. Růžička) - 1. Balaštík (Hamrlík, Leška). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 4100.

Sestavy:
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Seman, Richter, Zíb, Lojek, Hudec - D. Květoň, Polanský, M. Růžička - Zagrapan, Peterek, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - Hrňa, McGregor, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Zlín: Sedláček (42. Kašík) - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, I. Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - Holík, Roman Vlach, J. Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

<2>HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 40. R. Procházka (Hubáček, Mojžíš). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 7200.

Sestavy:
Brno: Hovi - Houdek, Stehlík, Bičánek, Kempný, Mojžíš, Malec - Erat, Dopita, Veselý - Balej, R. Hruška, Kvapil - R. Procházka, Širokovs, Hubáček - Brabenec, Huml, Dlouhý. Trenér: Lubina a Číhal.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien - Ton, Broš, Kratěna - Koreis, Smoleňák, Bartánus - Žálčík, Karpov, Luňák - Kafka, Rubeš, Hromas. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 38. Vondrka (Třetina, Krenželok), 65. P. Jelínek (Krenželok) - 2. Bartovič (Podkonický). Rozhodčí: Minář, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 4296.

Sestavy:
Slavia Praha: M. Kopřiva - Roth, Vašíček, Kuboš, Krejčík, Kolařík, Žižka, Barák - Krenželok, Třetina, Vondrka - T. Svoboda, Jaškin, Tomica - Micka, P. Jelínek, Doležal - Pospíšil, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Liberec: Pinc - Hunkes, Čakajík, Moravec, Holub, Derner, Trončinský - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Bartovič, Podkonický, M. Hořava - Klimenta, Vak, Víšek - Špaček, Vantuch, Ondřej. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

HC Vagnerplast Kladno - HC Energie Karlovy Vary 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. T. Klíma (Skladaný), 16. Nosek (Kumstát), 54. Dej (Pech), 58. T. Klíma (Dej, Sloboda). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 2080.

Sestavy:
Kladno: Falter - Kameš, Drtina, D. Růžička (43. Šmach), Toman, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Bělohlav, Janků - Látal, Bílek, Kotrla - Valský, Stieler, Eberle. Trenéři: Tatíček a Kopecký.
Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M. Rohan, Přindiš, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Skladaný, T. Klíma, Dej - Sailer, Pech, Zaťovič - Zucker, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

HC Eaton Pardubice - HC Mountfield České Budějovice 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 5. Mezei (Koukal). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 8162.

Sestavy:
Pardubice: M. Růžička - Kolář II, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Nakládal - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Špirko, Buchtele - Kůrka, Zohorna, Pineault - Kousal, Nahodil, Rákos. Trenéři: Jandač a Hynek.
České Budějovice: Jakub Kovář - Kotaška, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Mertl, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - M. Pšurný, Kuchejda, Gulaš. Trenéři: F. Výborný a Kupka.