Obhájce trofeje Chelsea remizovala ve 4. kole Anglického poháru na hřišti fotbalistů Evertonu 1:1. Utkání o postup do osmifinále si oba týmy zopakují 16. února v Londýně.

Svěřenci Carla Ancelottiho dnes nenavázali na předchozí tři soutěžní výhry, ve kterých nastříleli soupeřům 13 gólů a brankář Petr Čech ani jednou neinkasoval.

Českou reprezentační jedničku překonal po 416 minutách francouzský útočník Louis Saha, který v 62. minutě razantně hlavičkoval po rohovém kopu. Vyřazení Chelsea odvrátil čtvrt hodiny před koncem střídající Salomon Kalou přízemní střelou k tyči. Hosté dokonce mohli v závěru rozhodnout, ale Brazilec Ramires napálil v 85. minutě pouze tyč. "Blues" tak v Anglickém poháru přišli o třináctizápasovou vítěznou sérii.

Manchester United postupuje

Postup si zajistil ligový lídr Manchester United, který vyhrál na půdě třetiligového Southamptonu 2:1, přestože po prvním poločase prohrával.

Domácí poslal do vedení ve 45. minutě záložník Richard Chaplow, který tvrdou ranou překonal debutujícího Dána Anderse Lindegaarda v brance United. "Rudí ďáblové" se vrátili do hry v 65. minutě, kdy Obertanovu akci zakončil hlavičkující Michael Owen. Obrat dokonal už za deset minut později Mexičan Javier Hernandéz po přihrávce střídajícího Ryana Giggse.

Jiránek podruhé za sebou nastoupil za Birmingham

V obraně Birminghamu odehrál celý zápas bývalý reprezentant Martin Jiránek. Jeho tým sice doma prohrával s druholigovým Coventry po 26 minutých už 0:2, ale nakonec zápas otočil díky brankám Davida Bentleyho, Stuarta Parnabyho a Kevina Phillipse.

Jednatřicetiletý Jiránek, který ještě v anglické lize neodehrál ani minutu, nechyběl v sestavě Alexe McLeishe ve druhém pohárovém utkání v jednom týdnu. Ve středu bývalý kapitán Spartaku Moskva se svými spoluhráči postoupil přes West Ham United do finále Ligového poháru.

4. kolo fotbalového Anglického poháru:
Everton - Chelsea 1:1, Swansea City (II.) - Leyton Orient (III.) 1:2, Aston Villa - Blackburn 3:1, Birmingham - Coventry (II.) 3:2, Bolton - Wigan 0:0, Southampton (III.) - Manchester United 1:2.