Útočník Lazia Řím Libor Kozák vstřelil v italské lize dva góly, kterými rozhodl o vítězství nad Fiorentinou 2:0. Jednadvacetiletý fotbalista se během pěti minut druhého poločasu nejprve trefil z penalty a poté ze hry.

Kozák dnes nastoupil v Serii A poprvé v základní sestavě římského celku a zdvojnásobil svou gólovou bilanci v soutěži. V předchozích osmi utkáních se jako střídající žolík trefil dvakrát. Každý jeho zásah byl navíc vítězný.

Bývalý fotbalista Opavy poslal domácí do vedení v 69. minutě, kdy jistě proměněnou penaltou potrestal zákrok Pera Kröldrupa, který ho fauloval. Druhý gól přidal Kozák o čtyři minuty později, když zakončil protiútok přesnou hlavičkou.

Lazio vyhrálo teprve podruhé z posledních pěti ligových utkání a v neúplné tabulce poskočilo na třetí příčku před městského rivala AS. Fiorentina ani v jedenáctém venkovním utkání v sezoně nevyhrála.