Fotbalová Barcelona je ve španělské lize k nezastavení a vyhrála ve španělské lize patnácté utkání za sebou. V 21. kole dnes obhájce titulu porazil nováčka Hércules Alicante na jeho hřišti 3:0 a naplno bodoval i v desátém venkovním zápase v sezoně. V posledních šesti duelech mimo svůj stadion navíc Barcelna nastřílela soupeřům pokaždé tři a více branek.

Katalánský celek znovu zvýšil tlak na druhý Real Madrid, před kterým si vypracoval sedmibodový náskok. Svěřenci Josého Mourinha jsou na tahu zítra, kdy mohou rozdíl snížit v utkání proti Pamploně.

Barcelona se dostala do vedení před přestávkou

Mužstvo z Alicante v září šokovalo výhrou na Nou Campu a i dnes velkému favoritovi dlouho vzdorovalo. Barcelona se zpočátku trápila a přes domácí obranu se dlouho nemohla prosadit. Do vedení ji poslal až dvě minuty před přestávkou útočník Pedro po přesném Xaviho pasu. Pedro má výtečnou formu, v osmi zápasech v novém kalendářním roce vstřelil osm gólů.

Hostům pomohla situace z 85. minuty, kdy byl vyloučen záložník Hérculesu Javier Farinós. Barcelona početní výhodu vzápětí využila a v následujících čtyřech minutách její nejlepší střelec Lionel Messi dvěma slepenými brankami definitivně rozhodl. Třiadvacetiletý Argentinec si polepšil na 21 ligových branek a v tabulce střelců ztrácí pouze jeden zásah na vedoucího Cristiana Ronalda z Realu.

Zaragoza s Jarošíkem v sestavě poprvé vyhrála venku

První venkovní výhry v sezoně se dočkala Zaragoza, která porazila v záchranářském souboji Málagu 2:1 a naplno bodovala ve třetím ligovém utkání za sebou. Zápas rozhodl až tři minuty před koncem střídající francouzský útočník Florent Sinama Pongolle.

Aragonský tým, v jehož obraně ani dnes nechyběl Jiří Jarošík, se vzdálil sestupovému pásmu a v neúplné tabulce se vyhoupl na čtrnáctou příčku. Málaze zatím nepomohly ke zlepšení ani výrazné zimní posily a po třetí prohře v řadě se propadla na poslední místo.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:
Málaga - Zaragoza 1:2 (15. Duda - 40. Bertolo, 87. Sinama-Pongolle), San Sebastian - Almería 2:0 (45. Ansotegi, 78. Tamudo), Levante - Getafe 2:0 (47. Valdo, 54. Caicedo), Mallorca - Gijón 0:4 (3. a 67. Castro, 61. vlastní Kevin, 87. Novo), Alicante - FC Barcelona 0:3 (87. a 89. Messi, 43. Pedro),