Fotbalovou ligu opouští dva z jejich nejlepších hráčů. O přestupu slávisty Adama Hlouška se jedná v německém Kaiserslauternu, Sparta prodala útočníka Bonyho Wilfrieda do nizozemského Arnhemu, podle všeho za zhruba 100 milionů korun.

Slavia je ve finanční tísni, a tak prodává i svůj další klenot - záložníka Adama Hlouška, rýsuje se přesun nadějného fotbalisty do bundesligového Kaiserslauternu. Kolik však z případné přestupové částky Slavia dostane, není jasné, protože před časem významný podíl z Hlouškova přestupu koupil jablonecký boss Miroslav Pelta, který hráče v Německu také doprovazí.

Hloušek je velkým talentem českého fotbalu, v létě 2009 přestoupil z Jablonce do Slavie, kde se vypracoval v jednoho z nejlepších hráčů české ligy a nakoukl už i do reprezentačního "áčka", kde si připsal tři starty. Jeho kariéru však zbrzdilo vážné zranění kolena, kvůli němuž sedm měsíců nehrál. V průběhu podzimu se Hloušek na trávník vrátil.

Wilfried přestoupil do Arnhemu

Přestup Bonyho Wilfrieda do Arnhemu byl dnes definitivně dojednán. Nizozemský klub splnil podmínku vysokého odstupného, které český mistr za hráče z Pobřeží slonoviny požadoval, a dnes došlo k dohodě o přestupu. Wilfried dnes odletí na zdravotní testy do Nizozemska, a pokud je absolvuje bez potíží, podepíše v novém působišti smlouvu na tři a půl roku. Odhaduje se, že Letenští vyinkasují sumu blížící se 100 milionům korun.

Dohodu mezi kluby potvrdil ČTK sparťanský personální ředitel Jakub Otava. K dotažení přestupu zbývá, aby Wilfried prošel pondělní zdravotní prohlídkou. "Bony dnes odlétá do Nizozemska, kde pro něj mají připravenou smlouvu na tři a půl roku," uvedl Otava. Spekuluje se, že vedle požadované sumy za přestup se může Sparta podílet i na případném dalším Wilfriedově transferu.

Sparta nastavila na začátku zimy vysoké odstupné v domnění, že Wilfrieda na Letné udrží. Už za přestup Juraje Kucky totiž vyinkasovala podle odhadů 88 milionů korun a přes 93 milionů korun činí její dosavadní zisk z Evropské ligy.

Útok by měl teď pozvednout Kerič

Nakonec ale ze svého pohárového úspěchu vytěžila další vysoký příjem, v tomto případě za svého nejlepšího střelce, který během podzimu nastřílel deset ligových gólů a dalších pět branek přidal na evropské scéně. Zvlášť po příchodu Kamerunce Leonarda Kweukeho vytvořili velmi silný tandem.

Zimní přestávka tak sparťanskou ofenzivu nejspíš částečně otupí, i když na Letné mají i tak stále dostatek kvalitních útočníků - vedle Kweukeho je to i český reprezentant Václav Kadlec a v sobotu se podařilo dotáhnout i přestup Chorvata Andreje Keriče. K dispozici je také Lukáš Třešňák.

Dvaadvacetiletý Wilfried, který se vypracoval ve Spartě do prvního týmu přes rezervu, stačil v české nejvyšší soutěži odehrát 59 zápasů a vstřelit 22 branek. Vybojoval si i místo v reprezentaci Pobřeží slonoviny, v jejímž dresu odehrál dvě utkání.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist