České útočné hvězdy dovedly hokejisty Omsku v KHL ke třináctému vítězství za sebou. Avangard dnes vyhrál v sibiřském derby v Chanty Mansijsku 6:2 i díky gólu a dvěma asistencím Jaromíra Jágra. Jeho kolega z útoku Roman Červenka si připsal jednu branku a přihrávku, devětadvacátým gólem v sezoně si nejproduktivnější hráč Omsku pojistil vedení v tabulce střelců celé soutěže.

Omsk se díky vítězství znovu vrátil do čela KHL a má dvoubodový náskok před Ufou.

Na ledě nováčka soutěže si Avangard vytvořil v první třetině dvoubrankové vedení, o které však brzy po nástupu do druhé části přišel. V poslední třetině přišla čtyřbranková smršť hostů, při níž skóroval v 52. minutě Jágr a v 57. minutě také Červenka.

Sedmou výhru z posledních osmi zápasů vychytal v brance Spartaku Moskva Dominik Hašek, i když v Novokuzněcku třikrát inkasoval. Tým českého gólmana, který v sobotu oslavil 46. narozeniny, zvítězil 4:3 a zajistil si postup do play-off.

Z venkovní výhry se radoval i další český brankář Jakub Štěpánek, který přispěl k vítězství Petrohradu v Novosibirsku 2:1. O čisté konto přišel Štěpánek až v 55. minutě.