Basketbalistky USK Praha vstoupily vítězně do osmifinále Evropské ligy, když vyhrály v italském Tarantu 73:56. K prvnímu historickému postupu do čtvrtfinále této soutěže potřebují vyhrát ještě v pátek v Praze.

Vysokoškolačky sice v základní skupině prohrály čtyři z pěti venkovních utkání, ale v důležitém momentu sezony tento komplex zlomily. Klíčem k jejich triumfu byla třetí čtvrtina, v níž excelovaly a vyhrály ji poměrem 23:6. Tím zlomily soupeře, jenž se po první fázi soutěže pyšnil osmi výhrami z deseti zápasů. Pražanky nastřílely sedm trojek, zatímco Taranto ani jednu, jasně dominovaly i na doskoku.

USK tápal jen ve druhé desetiminutovce, v níž nenavázal na slušný úvod zápasu. V něm Pražanky vedly chvílemi až o šest bodů a těžily hlavně z hry Miltonové-Jonesové a Vítečkové, které na začátku tým bodově táhly.

České vicemistryně si ale po první čtvrtině vybraly slabší úsek. Velké problémy měly hlavně s agresivní obranou Taranta, proti níž se prosadily až po téměř pěti minutách. Nebýt americké pivotky Miltonové-Jonesové, která v kritických chvílích pražský tým držela v ofenzivě, byl náskok Taranta vyšší než o čtyři body v poločase.

Po něm ale přišel velký zlom. K velkému představení se vypjala hlavně Elhotová, která za čtyři minuty nasázela jedenáct bodů a trhák USK ve třetí čtvrtině byl drtivý. Druhý tým italské ligy už USK nezastavil.

Cras Basket Taranto - ZVVZ USK Praha 56:73

Nejvíc bodů: Wambeová 17, Mahoneyová 15, Dačičová 13 - Elhotová 21, Vítečková 19, Miltonová-Jonesová 13, Kulichová 8, Whalenová 7. Rozhodčí: Anzulovič (Chorv.), Nituová (Rum.), Györfly (Maď.). Fauly: 14:18. Trestné hody: 19/14 - 14/12. Trojky: 0:7. Diváci: 2400. Čtvrtiny: 22:26, 39:35, 45:58.