Nejlepšího výsledku v sezoně dosáhla Šárka Záhrobská, která v německém Zwieselu skončila pátá. Ovšem ještě větší radost měla v cíli slalomu Světového poháru slovenská lyžařka Veronika Zuzulová, která skončila druhá za Marlies Schiledovou z Rakouska.

Záhrobská, která byla v této sezoně nejvýš sedmá, ztratila na náročné trati ponořené do mlhy v prvním kole, které stavěl její kouč Pavel Šťastný, na nejrychlejší Marii Pietilaeovou-Holmnerovou ze Švédska 1,77 vteřiny. Ve druhém kole se pak i díky výpadkům soupeřek propracovala na páté místo. "Nevypadalo to tak, ale byl to čistý led, a udělala jsem několik chyb, bylo to hodně zatočený," konstatovala česká reprezentantka v cíli první jízdy závodu, který se jel na německé straně šumavského Špičáku.

Po úvodní jízdě vedoucí Švédka skončila po velké chybě osmá. Smůlu měla vedoucí žena Světového poháru Marie Rieschová, která před svými krajany první kolo nedokončila. Její největší soupeřka v průběžném pořadí SP Lindsey Vonnová z USA na startu nebyla – zotavuje po pádu v tréninku.

Druhá česká lyžařka na startu, devatenáctiletá Martina Dubovská, která vyjela na trať jako předposlední, první kolo nedokončila, stejně jako ve čtvrtek na mistrovství světa juniorů v Crans Montaně.

Výsledky: 1. M. Schieldová (Rak.) 1:59,19, 2. Zuzulová (Slov.) -0,68, 3. Poutiainenová (Fin.) - 1,78, 4. Mölgová (It.) -2,41, 5. Záhrobská -2,63, 6. Zettelová (Rak.) -2,76, 7. Gagnonová (Kan.) -2,86.