České tenistky úspěšně vstoupily do utkání prvního kola Světové skupiny Fed Cupu na Slovensku. V úvodní dvouhře v Bratislavě Lucie Šafářová stejně jako před čtyřmi lety porazila domácí jedničku Danielu Hantuchovou 7:5, 6:1 a svěřenkyně kapitána Petra Pály se ujaly v derby bývalých federálních partnerů vedení 1:0. K druhému dnešnímu duelu nastoupí česká jednička Petra Kvitová proti Dominice Cibulkové.

První dvouhra od začátku nabízela solidně zaplněnému, i když ne zcela vyprodanému hledišti Národního tenisového centra v Bratislavě přehlídku krátkých a velmi razantních výměn, při kterých měla navrch podávající hráčka. Brzy tak bylo jasné, že úvodní set může rozhodnout jediný brejk.

Šafářová první šanci v sedmém gamu nevyužila. Nechytatelným křížným forhendem si sice připravila hned dvě brejkové možnosti, ale Hantuchová si pomohla třemi esy za sebou.

Brejk přišel za stavu 5:5

Jenže za stavu 5:5 domácí jedničku její největší zbraň v zápase zradila. První ze dvou hrozeb ještě odvrátila, ale pak poslala oba servisy do sítě a darovala Šafářové úvodní brejk utkání. Brněnská rodačka vzápětí úvodní sadu bez ztráty fiftýnu doservírovala k vítěznému konci.

Na Slovence se postupem času začal stále víc projevovat herní výpadek z úvodu sezony, způsobený zraněním achilovky. Ve výměnách kupila nevynucené chyby, byla viditelně pomalejší a jen přihlížela, jak ji Šafářová drtí nechytatelnými vítěznými údery především z forhendu.

Druhý set už Šafářová ovládla

Druhý set se tak stal nečekaně jasnou záležitostí. Rozjetá Češka sebrala soupeřce hned v třetím gamu podání a totéž zopakovala i o dvě a čtyři hry později.

Exhibici v druhém dějství zakončila Šafářová při prvním mečbolu stylově vítězným forhendem na lajnu a dala tak vzpomenout na čtyři roky starý zápas, kdy výhrou v úvodním duelu rovněž nad Hantuchovou nasměrovala Češky v Bratislavě k triumfu 5:0. Zároveň si nadělila opožděný dárek k pátečním 24. narozeninám.