Někdy člověk míní, ale Nova mění. Autorka tohoto sloupku si minulý týden dala závazné předsevzetí: nebudu se už nadále trefovat do turecké telenovely Tisíc a jedna noc.

Důvody jsou jasné. Za prvé je to příliš snadný terč (kromě limonádového příběhu o osudem zkoušené architektce s leukemickým synkem tento fakt záslužně přiživuje i programová ředitelka Novy Alex Ruzek, která v souvislosti s tureckou epopejí trousí bonmoty o husí kůži, či generální ředitel Novy Jan Andruško, který novináře s vážnou tváří žádá, aby o telenovele přestali pohrdavě mluvit jako o telenovele, když jde o dramatický seriál), za druhé té kritiky a proklamací typu "teď se ukáže, kde končí Východ" bylo už dost.

Jenže Nova nasazuje stále těžší kalibr. Rozvleklou orientální sérii Tisíc a jedna noc, na kterou se dívá asi 1,3 milionu Čechů (z toho je podle informací Novy asi 800 tisíc starších 55 let), totiž v posledních dnech věnuje nejen skoro kompletní programové schéma, ale dennodenně též prostor v Televizních novinách.

V pondělí se jejich reportéři ptali na ulici kolemjdoucích, jak se jim líbil nedělní pilotní příběh krásné Šeherezády, v úterý následovaly investigativní ohlasy ze Slovenska. Vrchol nastal ve středu večer. "Příběh Tisíce a jedné noci se odehrává i v Česku," uvedla moderátorka dramaticky reportáž, jejíž náplní byly skutečné osudy českých rodin pečujících o děti se zhoubnými nemocemi. Jímavý příspěvek na Nově samozřejmě doplnili informací, že "Šeherezáda bude s leukemií svého synka bojovat opět dnes od osmi hodin večer." Člověk nemá slov. Taková leukemie je vskutku skvělý propagační artikl. Gratulujeme.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist