Skikrosař Tomáš Kraus skončil třetí v závodě Světového poháru v Blue Mountain. Na stupně vítězů se prosadil po více než roce. Ve finále dnes český reprezentant nestačil jen na čerstvého mistra světa Christophera Delboska z Kanady a vedoucího muže Světového poháru Rakušana Andrease Matta.

Kraus potvrdil dobrou formu, kterou se prezentoval před týdnem na světovém šampionátu. V Deer Valley suverénně procházel vyřazovací částí až do finále, v němž obsadil čtvrté místo.

Šestatřicetiletý matador průběžně jedenáctý v SP

Mistr světa z let 2005 a 2007 byl v Blue Mountain třetí už v kvalifikaci a v dnešních rozjížďkách si znovu počínal dlouho bez zaváhání. Bývalý čtyřnásobný šampion Světového poháru vyhrál první jízdu, čtvrtfinále i semifinále, v němž odsunul na druhé místo Delboska.

Ve finále mu však Kanaďan porážku vrátil a šestatřicetiletý rodák z Děčína nestačil ještě na Matta, který vede pořadí SP o 174 bodů před Delboskem. Kraus se čtyři závody před koncem posunul na průběžnou jedenáctou příčku.

Zdeněk Šafář a Nikol Kučerová vypadli hned v úvodu vyřazovacích jízd. Česká lyžařka díky 15. místu bodovala, Šafář vyšel na 31. příčce naprázdno.