Češi nastoupili oproti sobotnímu utkání proti Finsku se Štěpánkem v brance a v třetím útoku naskočil Květoň místo Gulaše, který se ale dostal do hry také už na konci první třetiny po zranění Adamského.

V první minutě sice měli velkou šanci Rusové, ale skóre poprvé v zápase měnili Češi. Přesně po šesti minutách hry se Němcova přesilovková rána odrazila od zadního mantinelu a gólman Michal Birjukov si srazil kotouč za brankovou čáru. Za 62 vteřin ale bylo vyrovnáno, když Štěpánka napodruhé překonal Rybin. Češi se v úvodní části ubránili ve dvou oslabeních a v 17. minutě měl šanci osmnáctiletý Kuzněcov, ale Štěpánek mu nedovolil dotáhnout blafák.

V úvodu druhého dějství pokračovala aktivní hra z obou stran a oba gólmani si připsali několik zákroků. Góly ale nepadaly ani z vyložených šancí. Sborná se prosadila až v 39. minutě, když na vhazování inkasoval ránu od soupeře Vampola a puk se dostal před branku k Rybinovi, který se zblízka trefil pod horní tyč.

Těsně po skončení přesilovky z přelomu třetin nezamířil přesně po Rolinkově přihrávce Průcha a Rusové pak rychle rozhodli zápas. V 46. minutě se trefil po minutě Mojžíšova vyloučení Galimov, který z pravého kruhu překonal ležícího Štěpánka. Za 82 vteřin se z podobné pozice prosadil Kuzněcov a Češi ztratili šanci na vylepšení výsledku na turnaji. V 56. minutě pak zkorigoval při přesilovce skóre po Průchově přihrávce do odkryté branky Rolinek.

Hadamczikův tým nenavázal na druhé místo z prosincového Channel One Cupu, kde získal pět bodů. Třetí díl Euro Hockey Tour dopadl obdobně jako listopadový turnaj Karjala, na němž Češi skončili bez bodu.

LG Hockey Games, třetí turnaj hokejové Euro Hockey Tour ve Stockholmu:

Česká republika - Rusko 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Němec (Rolinek), 56. Rolinek (Průcha) - 8. Rybin (Paršin, Kaljanin), 39. Rybin (Paršin), 46. Galimov (Čurilov), 47. Kuzněcov (Šipačev). Rozhodčí: Persson, Johansson - Tillerkvist, Käck (všichni Švéd.). Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 2500.

Sestavy:
Česká republika: Štěpánek - Zíb, Škoula, Němec, Čáslava, Lojek, Mojžíš - Kašpar, Novotný, Červenka - Průcha, Marek, Rolinek - D. Květoň, Vampola, Adamský (18. Gulaš) - Jánský, Koukal, I. Rachůnek. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Rusko: M. Birjukov - Kornějev, Kalinin, Guskov, J. Birjukov, Kuljaš, Jemelin, Aťušov, Bělov - Afinogenov, Gluchov, Arťuchin - Galimov, Čurilov, Kaljanin - Rybin, F. Fjodorov, Paršin - Trubačev, Šipačev, Kuzněcov. Trenéři: Vjačeslav Bykov a Igor Zacharkin.