Nedařilo se ani dalším českým reprezentantům, z nichž se do bodované třicítky nevešel žádný. Objev letošní Tour de Ski Martin Jakš doběhl dvaačtyřicátý, Martin Koukal šedesátý a Jiří Magál na 63. místě.

Bauer se v závodě s intervalovým startem držel stále v elitní desítce, jeho ztráta ale od pátého kilometru výrazně narůstala. Od počátku nasadil nejrychlejší tempo Rickardsson a v 28 letech si dojel pro své premiérové vítězství. Druhý Nor Martin Johnsrud Sundby na něj ztratil 29 sekund, o další vteřinu zpět byl jeho krajan Petter Northug.

V celkové klasifikaci SP se drží v čele dnes čtvrtý Švýcar Dario Cologna. Bauer klesl ze třetí na čtvrtou pozici.

Lyžaře čekají v Drammenu ještě nedělní sprinty volnou technikou, poté už se vydají na mistrovství světa do Osla.