Český hokejista Václav Prospal nasměroval úvodním gólem pátečního zápasu NHL New York Rangers k výhře 4:1 na ledě Ottawy. Šestatřicetiletý útočník zařídil první změnu skóre v 11. minutě, když získal puk v rohu kluziště, vybrusil si do palebné pozice a střelou zápěstím z pravého kruhu zaznamel čtvrtou trefu v sezoně. Rangers se vítězstvím posunuli v tabulce Východní konference na sedmou příčku.

Ze zadních pozic na Rangers tlačí i New Jersey, které udolalo v domácím prostředí Pittsburgh 2:1 v prodloužení a připsalo si jedenáctou výhru z posledních dvanácti zápasů. Rozhodující gól dal při vyloučení hostujícího Zbyňka Michálka ruský útočník Ilja Kovalčuk, který po přihrávce Patrika Eliáše střílel do poloodkryté branky. Devils aktuálně ztrácejí na poslední postupové místo devět bodů, odehráli ale o dva zápasy méně než osmá Carolina.

Výsledky NHL:
New Jersey - Pittsburgh 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 24. Zajac, 65. Kovalčuk (Eliáš) - 26. Kennedy. Střely na branku: 30:26. Diváci: 17.625.

Ottawa - NY Rangers 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 45. Gončar - 11. Prospal, 27. Zuccarello, 27. Anisimov, 43. Stepan. Střely na branku: 29:27. Diváci: 17.497.

Chicago - Carolina 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
Branky: 1. Toews, 10. Bickell, 43. R. Johnson, 44. Bolland, 48. P. Kane - 7. E. Staal, 53. Skinner. Střely na branku: 29:20. Diváci: 21.830.

Calgary - Columbus 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky: 9. O. Jokinen, 9. Iginla, 29. Bourque, 31. Glencross - 4. Rivet, 22. Vermette (Voráček), 47. Hejda (Voráček). Střely na branku: 28:40. Diváci: 19.289.

Anaheim - Dallas 4:3 v prodl. (1:0, 0:3, 2:0 - 1:0)
Branky: 10., 46. a 65. Višňovský, 59. Selänne - 23. Benn, 31. Burish, 39. Eriksson. Střely na branku: 29:26. Diváci: 12.883.