Sparťanští fotbalisté dokázali využít včerejšího klopýtnutí Plzně a vyhráli v utkání 19. kola první ligy 1:0 nad Příbramí po brance Martina Zemana z 58. minuty. Obhájce titulu vyhrál sedmý ligový zápas v řadě a před vzájemným zápasem s Plzní se dostal k vedoucímu týmu soutěže na dvoubodový rozdíl. Očekávaný duel se uskuteční v sobotu na plzeňské půdě.

Sparta se proti pozorně bránící Příbrami ale dlouho nemohla prosadit, vysvobození přišlo až v 58. minutě. Po centru zprava Kweuke nezištně stáhnul míč za sebe, kde nabíhající Zeman nekompromisní dělovkou málem protrhnul síť. Další gól už Letenští nepřidali, důležitou výhru si ale nakonec připsali.

Boleslav nadělovala Brnu

Fotbalisté Mladé Boleslavi rostříleli na domácím stadionu Brnu 5:0 a drží se v boji o evropské poháry. Naopak Brno po debaklu zůstává přikováno na sestupovém patnácté příčce. V prvním poločase si nejprve dali hosté vlastní gól a pak trefil mladoboleslavský Kulič, po přestávce se ještě prosadili Mendy, Procházka a Chramosta. Kulič v 7. minutě pronikal do vápna, místo střely se ještě snažil přihrávat, ovšem dobíhající Hamouz si smolně srazil míč do vlastní sítě. Druhý gól přidal Kulič, když postupoval sám na brankáře a střelou po zemi zvýšil. Na začátku druhé půle Mendy z hranice vápna propálil brankáře Bureše a po něm přidával čtvrtý gól hlavičkou Procházka. Skóre uzavřel devět minut před koncem Chramosta.

Hradec Králové porazil České Budějovice 2:0 v souboji o to, kdo se oddálí sestupovým pozicím. Hradec zvítězil poprvé po čtyřech zápasech a v tabulce svého dnešního soupeře předskočil o dva body. Po nevýrazném prvním poločase přidali po změně stran hlavně domácí a brzy se dočkali penalty a vedení. Budějovický stoper Horejš zastavil v šestnáctce nedovoleně Černého a penaltu proměnil střelou k pravé tyči domácí kapitán Fischer. Pojistku přidali Hradec v 72. minutě, Pilař vystřelil z dvaceti metrů a jeho ránu vyraženou gólmanem Kučerou dorazil do sítě Dvořák.

Teplice udolaly Ústí

Teplice porazily v Podkrušnohorském derby Ústí nad Labem 2:1 a protrhly sérii pěti zápasů bez vítězství. Ústí zůstává dál poslední a na místa zaručující záchranu už ztrácí sedm bodů. Ve 27. minutě poslal teplický stoper Smejkal parádní kolmici do pravého křídla, Verbíř z hranice vápna zkusil tvrdou střelu šajtlí a i když ji brankář Vorel dokázal vyrazit, zcela volný Vondrášek už hlavičkoval lehce do prázdné branky.

V 53. minutě ale Ústí vyrovnalo. Na ostře kopnutý roh si naskočil Krbeček a tvrdou hlavičkou k tyči zavěsil. remízový stav ale Tepličtí nakonec zlomili ve svůj prospěch. Mareš potáhl míč středem a poslal kolmý pas mezi obránci přímo do běhu Mahmutovičovi, který byl za moment sám před Vorlem a nedal mu šanci.

19. kolo první fotbalové ligy:
FC Hradec Králové - Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)
Branky: 54. Fischer z pen., 72. Dvořák. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Wilczek. ŽK: Chleboun - Čirkin, Laštovka. ČK: 57. Čirkin. Diváci: 5115. Poločas: 0:0.
Sestavy:
Hradec: Zich - Pávek, Chleboun, Kasálek - Fischer, Hochmeister, Klapka, Poděbradský - Mišinský (58. Pilař), Dvořák (82. Rezek), Černý (88. Pokorný). Trenér: Kotal.
Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Lengyel, Vulin - Nitrianský (88. Mezlík), Černák, Otepka, Čirkin - Ondrášek (70. Timm), Pecka (68. Stráský). Trenér: Šilhavý.

FK Mladá Boleslav - FC Zbrojovka Brno 5:0 (2:0)
Branky: 7. vlastní Hamouz, 27. Kulič, 49. Mendy, 53. Procházka, 81. Chramosta. Rozhodčí: Jech - Slavík, Santarius. ŽK: Mendy, Dimutsos - Rýdel, Simerský. Diváci: 4023.
Sestavy:
M. Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Mendy (67. Dimutsos), Procházka, Kúdela, Fabián - Kulič (76. Řezníček), Chramosta (87. Schubert). Trenér: Stanner.
Brno: Bureš - Pernica, Simerský, Mitrovič, Hamouz - Valenta (31. Brdarovski), Rýdel, Borek (78. Dostálek), Folprecht (54. Kalabiška) - Došek, Rabušic. Trenér: Večeřa.

Sparta Praha - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)
Branka: 58. Zeman. Rozhodčí: Bílek - Dobrovolný, Marek. ŽK: Abena - Videgla. M. Štochl. Diváci: 9882.
Sestavy:
Sparta: Blažek - Kušnír, Zápotočný, Brabec, Pamič - Kerič (69. Sionko), Vacek, Abena, Matějovský, Zeman (74. Podaný) - Kweuke. Trenér: Hašek.
Příbram: Hruška - Tarczal, Ricka, J. Štochl, Nohýnek - Klesa, T. Pilík, Videgla (74. Wágner), Koukal - Huňa (83. P. Pilík), M. Štochl. Trenér: Nádvorník.

FK Teplice - FK Ústí nad Labem 2:1 (1:0)
Branky: 26. Vondrášek, 82. Mahmutovič - 53. Krbeček. Rozhodčí: L. Kovařík - Tacina, Lakomý. ŽK: Dreksa, Doležal (oba Ústí).
Sestavy:
Teplice: Slavík - Vidlička, Smejkal, Matula, Rosa - Verbíř, Čajič, Vachoušek (76. Došek), Mareš - Vondrášek (68. Mahmutovič), Melunovič (54. Lácha). Trenér: Plíšek.
Ústí n.L.: Vorel - Polák, Dreksa, Valenta, Dvořák - Doležal, Vrtělka, Martykán, Volek (80. Lamešič) - Krbeček, Veverka (70. Džuban). Trenér: Habanec.

1. Plzeň 19 14 3 2 47:19 45
2. Sparta 19 14 1 4 32:11 43
3. Jablonec 19 11 3 5 35:19 36
4. Olomouc 18 10 4 4 37:14 34
5. Mladá Boleslav 19 9 7 3 36:21 34
6. Teplice 19 8 5 6 26:26 29