Čtvrtou výhru za sebou vychytal v NHL brankář Michal Neuvirth, který zneškodnil 32 z 34 střel a pomohl Washingtonu k vítězství na Floridě 3:2 v prodloužení.

Callahan dal čtyři góly

Capitals sahali po výhře už v základní hrací době, na 2:2 vyrovnali hráči Floridy dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny v přesilové hře. O vítězství hostů tak rozhodl až v první minutě nastavení Alexandr Sjomin. Připravil tak Floridě pátou prohru za sebou, Tomáš Vokoun za Floridu tentokrát nechytal.

Výjimečný zápas sehrál v neděli útočník New Yorku Rangers Ryan Callahan, který Philadelphií vstřelil čtyři góly a zasloužil se o vítězství svého týmu 7:0. Na dvě branky přihrál Callahanovi český útočník Václav Prospal.

"Byl to úchvatný výkon, ještě navíc v zápase, který vysílala národní televize. Tenhle chlapec si to opravdu zaslouží, mám za něj obrovskou radost," řekl po utkání Václav Prospal o Callahanovi. "Dnes se zase ukázalo, jak tvrdě maká. Dokázal, že patří k lídrům tohoto mužstva."

Rangers udrželi sedmou příčku v tabulce Východní konference s tříbodovým náskokem před devátou Carolinou.

Buffalo – nehodný host

Na osmé místo ve Východní konferenci se vyhoupli hokejisté Buffala po výhře 3:2 v prodloužení v Minnesotě, která tak promarnila možnost poskočit do elitní osmičky Západní konference.

Minnesota prohrávala v úvodu druhé třetiny už 0:2. Po druhé třetině už byl stav 2:2, když vyrovnal obránce Marek Židlický a byla to jeho pátá branka v sezoně. O výhře Buffala rozhodl v první minutě nastaveného času Drew Stafford, který se trefil i při sobotní výhře ve Philadelphii. Sabres vyhráli šestý z posledních sedmi zápasů na hřištích soupeřů, v nichž získali dohromady třináct bodů.

"Myslím, že jsme dnes ztratili jeden bod. V první třetině byl soupeř lepší, ale po druhém inkasovaném gólu jsme se zvedli a už jsme byli lepší," posteskl si útočník Minnesoty Andrew Brunette, který na konci třetí třetiny promarnil šanci vstřelit vítězný gól, když neproměnil samostatný nájezd.

Minnesota se v tabulce alespoň dotáhla na devátý Anaheim, který prohrál 2:3 ve Vancouveru, a desátý Nashville, jenž podlehl 2:3 Calgary. Na obou gólech Predators se podílel Martin Erat, když první vstřelil a na druhý přihrál.

V senzační stíhací jízdě pokračují hokejisté New Jersey, kteří zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech na ledě New Yorku Islanders a připsali si dvacátou výhru z posledních čtyřiadvaceti zápasů. Na osmé Buffalo však pořád ztrácejí osm bodů.

Florida – Washington 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)
Branky: 16. Thomas (Řepík), 58. Booth – 18. Bäckström, 31. Gordon, 61. Sjomin. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 34 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta. Střely na branku: 34:25. Diváci: 15 685.

Neuvirthův zákrok

Minnesota – Buffalo 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 – 0:1)
Branky: 35. Peters, 38. Židlický (Havlát) – 2. Pominville, 23. R. Niedermayer, 61. Stafford. Střely na branku: 26:33. Diváci: 18 091.

Židlického gól

Calgary – Nashville 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 8. Giordano, 21. Iginla z trest. střílení, 51. Glencross – 3. Erat, 16. Suter (Erat). Střely na branku: 36:23. Diváci: 19 289.

Eratův gól

NY Islanders – New Jersey 2:3 po sam. náj. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)
Branky: 38. Bailey, 57. Comeau – 25. a rozh. nájezd Rolston, 43. Kovalčuk. Střely na branku: 22:29. Diváci: 15 893.

NY Rangers – Philadelphia 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Branky: 1., 13., 27. a 45. Callahan (na druhou a čtvrtou Prospal), 26. a 59. Zuccarello, 55. Anisimov. Střely na branku: 36:24. Diváci: 18 200.

Anaheim – Vancouver 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 1. a 21. Malhotra, 47. D. Sedin. Střely na branku: 26:16. Diváci: 16 356.