Hokejový útočník Patrik Eliáš si v pátečním utkání NHL připsal dvě asistence a přispěl k výhře New Jersey na ledě Atlanty 3:2 v prodloužení. Eliáš nejprve v 33. minutě přihrál Travisu Zajacovi na vyrovnávací gól na 1:1, 42 sekund před koncem nastavení pak stejný hráč proměnil jeho přihrávku ve vítěznou branku.

Ďáblové vstřelili všechny tři góly v přesilových hrách, což se jim povedlo poprvé v sezoně. První gól padl v přesilovce pět na tři, druhý při hře pět na čtyři a v prodloužení rozhodl Zajac při přesilovce čtyř proti třem. Celý zápas v brance Atlanty odchytal Ondřej Pavelec, který zneškodnil 27 z 30 střel.

Devils si připsali 21. výhru z posledních 26 zápasů a v tabulce Východní konference ztrácí osm bodů na osmé Buffalo a sedmé New York Rangers. Thrashers jsou na tom o pouhé dva body lépe.

Dvě asistence si vedle Patrika Eliáše připsal v pátek také David Krejčí, jeho Boston však podlehl New Yorku Islanders 2:4. Na jeden gól Bruins přihrál také Tomáš Kaberle, v dresu vítězů zaznamenal jednu asistenci Radek Martínek.

Boston jako lídr Severovýchodní divize nemusí mít o postup do play off obavy. Možná i proto bral Zdeno Chára s nadhledem, že na něho při každém kontaktu s pukem bučeli domácí fanoušci. Slovenský zadák tento týden tvrdým zákrokem poslal do nemocnice Maxe Paciorettyho z Montrealu a udělal si v NHL hodně nepřátel.

"Pokaždé, když na mě bučeli, slyšel jsem podporu fanoušků Bostonu. Takže to bude jak to je," uvedl Chára, který začínal svou kariéru v NHL právě v dresu Islanders. "Nevadí mi to. Je to součást hry. Fanoušci mají právo vyjádřit svůj názor, fandit svému týmu a naopak bučet na mužstvo soupeře," dodal Chára.

Statistika NHL:
NY Islanders - Boston 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky: 40. Moulson, 42. Grabner, 46. Hillen (Martínek), 60. Parenteau - 17. Horton (Krejčí), 34. Chára (Krejčí, Kaberle). Střely na branku: 41:28. Diváci: 12.119.

Washington - Carolina 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 41. Ovečkin, 48. Hendricks - 40. T. Ruutu. Střely na branku: 26:41. Diváci: 18.398.

Detroit - Edmonton 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 60. Lidström, 65. Dacjuk - 7. Jones. Střely na branku: 44:27. Diváci: 20.066.

Colorado - Anaheim 2:6 (1:0, 1:4, 0:2)
Branky: 20. O'Reilly, 25. Jones - 21. S. Koivu, 24. Getzlaf, 26. Perry, 31. Sexton, 51. Ryan, 53. Winchester. Střely na branku: 26:33. Diváci: 16.244.

Atlanta - New Jersey 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 31. Wheeler, 45. Byfuglien - 33. a 65. Zajac (na obě Eliáš), 48. Kovalčuk. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, z 30 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 26:30. Diváci: 16.073.

Tampa Bay - Ottawa 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 43. St. Louis - 11. Spezza, 21. Butler. Střely na branku: 35:22. Diváci: 18.777.

Dallas - Minnesota 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Branky: 13. Benn, 36. Daley, 38. Wandell, 38. Ribeiro. Střely na branku: 31:14. Diváci: 14.545.

Columbus - Los Angeles 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky: 12. Upshall, 52. Brassard - 9., 16. a 32. Kopitar, 59. Justin Williams. Střely na branku: 34:22. Diváci: 15.605.