Útočník Buffala Tyler Ennis přebírá před modrou čárou od spoluhráče puk, protahuje se kolem mantinelu, puk mu trochu odskočí, ale jedenadvacetileté křídlo ho opět dostává pod kontrolu. Už je dost z úhlu, přesto zkouší přes obránce vystřelit.

Trefuje se parádně! Přesnou ranou kolem hlavy brankáře Andersona sestřeluje láhev s pitím položenou na bráně. Ta se po zásahu pukem úplně rozletěla a jestli se chtěl Anderson dál občerstvovat, musel si dojet pro novou.

Hokejisté Buffala se tak vítězstvím 6:4 nad Ottawou rozloučili s tragicky zesnulou klubovou legendou Rickem Martinem. Na počest bývalého skvělého útočníka týmu, který několik hodin před startem utkání zemřel při autonehodě, měli hráči na přilbách a trenéři na klopách saka jeho jméno a číslo dresu.

Před utkáním proběhla minuta ticha, jeho památku si přítomní připomněli v medailonku. Po zápase zase všichni hráči přijeli do středového kruhu a zvednutými hokejkami mířili ke stropu haly, kde visí jeho dres.

Zvláštní hold mu dal Nathan Gerbe, jehož vítězný gól utkání padl stylem typickým pro Martina, člena vyhlášené řady "French Connection", která řádila v 70. letech. Gerbe dostal puk do jízdy a z levého kruhu tvrdou střelou "golfákem" zamířil přesně do horního růžku.

Z Čechů se trefil jen Zbyněk Michálek

Zbyněk Michálek přispěl v nedělním utkání NHL jednou brankou k vysoké výhře Pittsburghu 5:1 nad Edmontonem. Defenzivní obránce, který před pěti dny ukončil 92 zápasů dlouhý gólový půst, skóroval podruhé v posledních třech utkáních, když z druhé vlny podpořil útok a střelou z vrcholu pravého kruhu propálil Devana Dubnyka.

Michálek úspěšným výpadem zvýšil ve 48. minutě na 4:1. Skóre uzavřel svým druhým gólem v zápase Chris Kunitz.