Minimálně 27.000 vstupenek na olympijské hry v Londýně 2012 půjde od úterý 15. března do prodeje v České republice. Fanoušci si mohou lístky zakoupit u tří tuzemských prodejců v balíčcích, nebo tentokrát mají šanci získat také vstupenky jednotlivě.

"Nesoustředili jsme se na celkový počet vstupenek, ale na sporty, do kterých se kvalifikují naši sportovci. Získali jsme trojnásobek vstupenek než na Peking," řekl dnes na tiskové konferenci místopředseda Českého olympijského výboru pro ekonomiku Jiří Kejval.

"Ani nesmíme říkat jejich počet, aby se někdo necítil uražen, kolik jich máme," doplnil předseda ČOV Milan Jirásek

České hvězdy by měly mít největší podporu

Na hry v Pekingu se v Česku prodalo podle Kejvala 9000 lístků, což znamená, že na Londýn jich bude 27.000. "Odhadujeme, že se v Londýně objeví v hledištích okolo padesáti tisíc českých fanoušků," konstatoval Kejval.

Odhad 50.000 českých fanoušků v Londýně vychází ze součtem lístků zakoupených v Česku a jiným způsobem.  Limit na jednu soutěž je šest lístků, u nejžádanějších událostí jako slavnostní zahájení jsou to nejvýše čtyři vstupenky.

Národní olympijský výbor se snažil zajistit vstupenky především na úspěšné české sporty. "Vyvinuli jsme maximum úsilí a jsem rád, že dílo se podařilo," řekl Jirásek.

Česko má například na atletiku v čele se zlatou oštěpařkou z Pekingu Barborou Špotákovou 6000 lístků, na veslování s mistrem světa na skifu Ondřejem Synkem 1500 a na tenis s Tomášem Berdychem ve Wimbledonu 2000 vstupenek.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist